Ketvirtadienio vakarą „Skalvijos” kino centre rinkosi dokumentinio kino mylėtojai – čia prasidėjo tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Į kūrybinę dokumentiką orientuotas festivalis surengtas jau 14-ąjį kartą.

Festivalį atvėrė italų režisieriaus Pietro Marcello dokumentinis filmas „Pelešianio tyla“, (2011) apie armėnų kino režisierių Artavazdą Pelešianą, kurio filmų retrospektyvą bus galima išvysti festivalyje. Taip pat, buvo parodytas ir pačio režisieriaus A. Pelešiano filmas „Gyventojai“ (1970).

Režisierių Artavazdą Pelešianą trumpai pristatė „Skalvijos“ kino centro ir festivalio programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė ir žiūrovams palinkėjo Pelešiano filmus žiūrėti taip kaip ir jis pats norėjo – garsą matant, o vaizdą girdint.

Pristatyti režisieriaus retrospektyvos į festivalį iš Prancūzijos atvyko kinotyrininkė Marguerite Vappereau, knygos apie A. Pelešianą „Pasaulio simfonija“ sudarytoja. „Prancūzijoje Pelešiano filmus mes žiūrėjome jau nuo 9 dešimtmečio. Mūsų kartai šis režisierius buvo labai svarbus“, –  apie išskirtinį dėmesį režisieriaus kūrybai Prancūzijoje atidarymo metu pasakojo kinotyrininkė M. Vappereau.

Artavazdo Pelešiano retrospektyva festivalyje bus rodoma rugsėjo 22, 23, 25 ir 26 d., o filmas „Pelešianio tyla“ bus parodytas dar kartą – rugsėjo 29 d. „Skalvijoje“.

Pasibaigus filmų peržiūroms atidarymo svečiai buvo pakviesti į Marijos ir Jurgio Šlapelių namus-muziejų, kuriuose, anot Vilmos Levickaitės, visų laukė staigmenos. Pasak organizatorių, tai yra vieta, kuri buvo pasirinkta neatsitiktinai, ji siejasi su festivalio tema „Sacrum et profanum“.

„Tai bus ne tik „profanum” patirties pagilinimas, bet ir pažintis su pačia vieta, kuri parodo, jog mūsų Vilnius yra neišsemiamas ir jo istorija yra neišsenkanti” – apie Marijos ir Jurgio Šlapelių namų išskirtinumą pasakojo V. Levickaitė.

Atidarymo metu šventinę atmosferą „Skalvijos“ kino centre, o vėliau ir Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje kūrė kamerinis jaunų moterų choras „Melos“.

10 dienų Vilniuje truksiantis festivalis kviečia rinktis iš beveik 30 kūrybinės dokumentikos filmų. Festivalyje pristatomos pagrindinė ir specialioji programos, Rimtauto Šilinio (su nemokamais bilietais) ir Artavazdo Pelešiano retrospektyvos, dokumentikos programa vaikams.

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis – Vilniuje rugsėjo 21 – spalio 1 d., Klaipėdoje ir Ukmergėje – spalio 6-8 d. Daugiau www.vdff.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.