MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
I. Stasiulytė filme "12 Kėdžių"
Kinas

Algis Ramanauskas paaiškino, kodėl sukūrė būtent tokį filmą

Kaip sukurti sėkmingą ir abejingų nepaliekantį filmą? Atrodo, kad talentingasis Algis Ramanauskas lengvai rado atsakymą į šį sudėtingą klausimą. Metų gale pristatyta naujoji nuotykių komedija „12 Kėdžių“ sėkmingai konkuruoja su kino klasika ir intriguoja žiūrovus išskirtinai stilingu ir kokybišku reginiu. Ambicinga ir naujai atgimusi istorija, nepanaši į nieką, kas iki šiol buvo sukurta Lietuvoje.

Lietuviškas kinas, išsivadavęs iš per daug poetinio, depresyvaus ir niūraus kino formato, jau kelerius metus išgyvena tikrą atgimimą. Į lietuviškų filmų premjeras plūstantys žiūrovai užtikrintai griauna nusistovėjusią ir klaidingą nuomonę, jog Lietuvos kino pramonė merdėja. Žiūrovų susidomėjimas lietuvišku kinu masina ir kino kūrėjus.

„Aš Justą Mamontovą vis pakalbindavau, kad darytume savo filmą, nes taip ir mirsim jo nesukūrę. Justas leptelėjo – „12 Kėdžių“. Kas liko, yra istorija…“ – apie drąsius sprendimus ir sėkmingą debiutą pasakoja filmo „12 Kėdžių“ režisierius ir scenarijaus bendraautorius Algis Ramanauskas.

Akivaizdu, kad A. Ramanausko režisūrinis debiutas išliks kino istorijoje. Visus geros komedijos atributus turintis filmas kino mėgėjus supažindina su naujuoju Benderiu (akt. Mantas Stonkus). Jis jaunas, stebėtinai džentelmeniškas avantiūristas, kuris tiki, kad tikslas gali pateisinti bet kokias priemones.

Filme gerai žinoma istorija pasisuka nauja linkme – tarybinį „vintažą“ keičia šių laikų Lietuva, o nesibaigiantys nesusipratimai, komiškai neigiami personažai, dažnam pažįstamos aktualijos, įtikinanti vaidyba ir organiškas vaizdas tampa išskirtiniais lietuviškos komedijos „12 Kėdžių“ versijos akcentais.

Naujai atgimusių šlagerių lydimas filmas maišo skirtingas emocijas – nuo juoko iki beprotybės ir net meilės, įstumdamas naująją Lietuvą į žūtbūtinę akistatą su senąja. Scenaristo ir režisieriaus kėdes išbandęs A. Ramanauskas, vis tik pasirodė ir ekrane – komedijoje, kartu su kitais 60 aktorių, įkūnijo net kelis personažus.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vienas garsiausių lietuviškų filmų „Prieš parskrendant į Žemę” pratęs operatoriaus Audriaus Kemežio atminimui skirtą retrospektyvą

Evaldas Činga

„Rokio“ legendos gimimas – kino ekrane

Evaldas Činga

„Šeršėliafam“ festivalio filmai internetu prieinami visos Lietuvos žiūrovams

Evaldas Činga

Festivalio „Šeršėliafam“ atidarymo metu įteiktas Metų kino moters apdovanojimas

Evaldas Činga

Kritikų sudarytame „Kino pavasario“ 15-tuke: „Oskarų“ pastebėti, lietuvių sukurti, 3D įelektrinti filmai

Evaldas Činga

„Šeršėliafam“ festivalis prasidės R.Rakauskaitės filmo „Kelionės namo“ premjera

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika