PramogosTeatras

Kas bendra tarp Čarlia Čaplina i varatariaus? – klausiama netradiciniame šiauliečių spektaklyje „Čia aš varatarius”

Praėjusiais metais vilnietis režisierius Antanas Gluskinas kartu su šiauliečių kompanija netradicinio teatro mėgėjams pristatė originalaus formato spektaklį ,,Čia aš varatarius”. Po sėkmingo sezono kūrybinė komanda tęsia gastroles po Lietuvos miestų barus. Taip, taip – teisingai supratote – spektaklis vaidinamas tik baruose ir ne bet kokiuose, o tuose, kuriuose sklando gera kūrybiškos atmosferos aura. Teatrologė Lina Klusaitė spektaklį „Čia aš varatarius“ įvardino kaip vieną originaliausių, kabareto teatrą ir savotišką alternatyvą jungiančiu praėjusių metų projektu”. Visur publikos šiltai sutinkamas spektaklis “Čia aš varatarius” vasario 9 sugrįžta į Vilnių.

Spektaklis ,,Čia aš varatarius” sukurtas pagal populiaraus šveicarų rašytojo Pedro Lendz’o romaną, kurį į šnekamąją šiaulietišką kalbą išvertė Markus Roduner ir Rimantas Kmita. Kartu su režisieriumi A. Gluskinu spektaklio kūrime dalyvavo žinoma dizainerė, šiaulietė Gabrielė Januškevičiūtė. Ir dėmesio! – legendiniai BIX’ai spektakliui geranoriškai paskolino savo „gabalus“.

 

Tapti šio netradicinio spektaklio aktoriais galėjo pretenduoti visi, kurie „švariai“ kalba šiaulietiškai. Susipažinkite, štai jie – keturi aktoriai, sėkmingai įveikę atranką: Monika Geštautaitė – baigusi aktorinio meistriškumo mokslus, bet šiuo metu dirbanti barmene Šiauliuose; Kęstutis Šaltis – dailės srities specialistas, kūrybingas garsios Šiaulių progimnazijos direktorius; Kornelijus Stučkus – LMTA pirmojo kurso studentas, būsimas režisierius; Donatas Jokūbaitis – baigęs režisūros mokslus Klaipėdoje, šiaulietiškos kalbos grynuolis, šiuo metu populiarus gidas, taisyklinga lietuvių kalba vedantis ekskursijas sostinėje. ,,Pagrindinis atrankos kriterijus, kuriuo vadovavausi rinkdamasis aktorius spektakliui – tai žmogaus charizma. Ir visi šie atlikėjai ją turi- ir dar kokią – su galingu šiaulietišku užtaisu!” – teigia spektaklio režisierius Antanas Gluskinas.

Spektaklis ,,Čia aš varatarius” pasakoja apie 33-jų metų vyruką grįžusį į savo gimtąjį miestelį iš kalėjimo, į kurį buvo įkliuvęs per savo draugelius, Varatarius siekia gyventi „švariai“: nebevertoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio miestelio baro padavėją. Bet ar lengva pakeisti savo gyvenimą? Ar lengva šiuolaikiniame pasaulyje būti „švariu“ ir teisingu, ar įmanoma pabėgti nuo savęs? – kartu su knygos autoriumi klausia spektaklio kūrėjai ir kviečia užsukti į vieną iš barų patirti netikėtų teatrinių įspūdžių.

Taigi, visiems, kam smalsu sužinoti, kas gi vis dėl to yra bendro tarp Čarlio Čaplino ir Varatariaus, būtinai ateikite vasario 9 d. Vilniuje į barą ,,Peronas”, pasirodymo pradžia 20 val.

 

Daugiau informacijos galite rasti spektaklio facebook’o paskyroje – https://www.facebook.com/ciaasvaratarius/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button