Kalėdos Sostinėje

„Uptown Christmas” 2021 paskutinės minutės šventinė dovanų mugė: ypatingas dėmesys menui ir muzikai

Tradicinė, jau septintą kartą vykstanti, paskutinės minutės Kalėdinių dovanų mugė „Uptown Christmas” gruodžio 21, 22 ir 23 dienomis grįžta į sostinę palengvinti Vilniečiams ir miesto svečiams šventinių rūpesčių naštą. Nuolat skubantys lankytojai čia, prieš pat šventes, ras ne tik bene 100 įvairių originalių lietuvių kūrėjų, menininkų, muzikantų siūlomų dovanų artimiausiems, idėjų šventiniam įvaizdžiui bei jaukiai namų atmosferai sukurti, bet ir šviežių bei autentiškų vietinių ūkininkų ir gamintojų vaišių lankytojų šventiniam stalui. 

Menų Fabrike „Loftas” vyksianti Kalėdų mugė šįmet ypatingą dėmesį skyrė meno ir muzikos zonoms. Atitinkamai pavadintos zonos mugės svečius kvies ne tik pamatyti ar išgirsti, bet ir nesunkiai atrasti puikią dovaną melomanui ar iliustruotą meną mylinčiam žmogui. Zonoje pavadinimu „Meno Turgus” rasite Lietuvoje ir pasaulyje atpažįstamų bei jaunų ir kylančių menininkų darbų, printų, atvirukų, žemėlapių ar net nespalvotų fotografijų atvirukų rinkinių.

Meno zonoje bus galimybė susitikti bei pabendrauti ir su pačiais menininkais. Vienas jų Vilniuje dirbantis ir gyvenantis Karolis Strautniekas, kurio pavardė atpažįstama ir tarptautinėje erdvėje. Šis iliustratorius bei grafinio dizaino pasaulio atstovas, dirbęs su Apple, New Your Times, The Independent, Turkish Airlines ir dar daug kitų. Čia vietoje taip pat bus galima susitikti su iliustratore Egle Žvirblyte, dirbančia su pasauliniais prekių ženklais Google, Apple, Adidas, Nike ir kitais. Menininkė savo asmeninėje praktikoje kuria ryškias interaktyvias instaliacijas bei žaismingus, kartais ir provokuojančius, meno kūrinius. Konceptualios iliustracijos mėgėjus patenkinti organizatoriai pakvietė Staselę Jakunskaitę. Jos darbuose susipina analoginės grafinės spaudos estetika, skaitmeninės iliustracijos pikseliai bei netikėtos prasmės ir idėjos. „Meno turguje” mugės lankytojai taip pat galės įsigyti kūrybinių užrašų knygučių, kalendorių ar mėgiamo mikrorajono žemėlapių, tad meniškų dovanų įvairumas šiemet čia bus itin platus.

 

Šiųmetinė mugė daug dėmesio taip pat skyrė ir muzikai, tad šiemet išskyrė atskirą zoną pavadinimu „Muzikos Turgus”. Čia visi norintys galės įsigyti vinilų, lietuvių kūrėjų išleistų albumų, singlų ar kasečių bei kitų, su muzika susijusių dovanų, ar net įsigyti šiais metais išleistą mėgstamo atlikėjo albumą ir dar vietoje gauti jo parašą. Šventėje lankysis prodiuseris Leon Somov, atlikėja Jurga Šeduikytė, grupė „Colors of Bubbles”, atlikėjas Robert Semeniuk ir kiti muzikos atstovai. Gera muzika mugės metu pasirūpins čia vietoje įsikūrusi pop-up „LRT Opus” studija. Visos mugės metu lankytojai girdės čia vietoje parduodamų albumų perklausas. Šiemet organizatoriai pasikvietė tris didžiausius lietuviškos ir tarptautinės muzikos bei muzikos atributikos pardavėjus: „MP3.lt”, „Eager Eear” ir „Dideli Kompaktai”, kurie pristatys tiek gerai pažįstamos bei laukiamos, tiek ir dar negirdėtos, naujai atrastos ar primirštos muzikos. Tiesiogiai iš Kalėdinės mugės bus transliuojama speciali LRT OPUS šventinė laida „Kalėdos „Be problemų“, kurioje laidos vedėjai kalbins mugėje dalyvaujančius kūrėjus. Vakare vedėjus pakeis DJ pasirodymai, kuriuos atliks LRT OPUS laidų vedėjai – Daiva Starinskaitė („Daivos džemas“), Motiejus Čaplikas („Rapsodija“) ir Adas Gecevičius („Adaptacija“). Mugės paskutinė valanda skirta Menų Fabriko „Loftas” muzikinei programai su vietiniais DJ pasirodymais.

Šiais metais paskutinės Minutės Kalėdinė Mugė Lofte padės pamiršti šventinius rūpesčius ir leis nevaržomai mėgautis gražiausių metų laiko teikiamais malonumais bei potyriais klausant muzikos bei ieškant dovanos meniškos sielos žmogui. Šventės rengėjai tikisi, kad vilniečiai ir sostinės svečiai atvyks pasisemti geros energijos, palinkėti vieni kitiems gerų švenčių bei be streso pasiruošti Kalėdoms. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button