Šiandien visuomenėje vis daugiau kalbama apie ekologiją, tvarumą ir atsakingą vartojimą. Ši tema neišvengiama ir pasiruošimo Kalėdoms laikotarpiu, ypač, kai į madą grįžtančios gyvos eglutės vis dažniau pakeičia dirbtines. Tokia tendencija vertinama prieštaringai – vieni džiaugiasi tikru Kalėdų kvapu, kiti – gaili iškertamų medžių. Eglučių augintojai Lietuvoje rado ekologišką sprendimą – eglutes nuomoja, po švenčių jos grįžta augti į medelyną, o užsakymai pristatomi dviračiais.

Nacionalinė amerikiečių Kalėdų medžių asociacija skaičiuoja, kad pernai vien Jungtinėse Valstijose buvo nupirkta 5 milijonais daugiau tikrų eglučių, nei tai buvo padaryta 2017 metais. Ekspertai tokiam augimui turi paprastą paaiškinimą: suaugo vadinamoji tūkstantmečio karta ir kurdami savo šeimas jie nori kurti ir savas šventines tradicijas.

Kartu su sugrįžtančia tikrų Kalėdų medžių mada grįžta ir klausimai, ar verta dėl vienos šventės kirsti medžius ir ką daryti su eglutėmis šventėms pasibaigus? Didžiausią kalėdinių eglučių asortimentą Lietuvoje turinti e-parduotuvė „Holitrees“ pasiūlė sprendimą, kurio paklausa išaugo žaibiškai. Jie vieninteliai Lietuvoje siūlo Kalėdų eglę ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti.

„Pernai pirmą kartą pasiūlę šią paslaugą tikėjome, kad tai padės atsakyti į klausimą tiems, kurie nežino, ką daryti su Kalėdų eglute šventėms pasibaigus. Šiemet, sezonui dar tik artėjant, nuomojamų eglučių skaičius išaugo 100 procentų, palyginti su pernai. Žmonėms patiko idėja, jog po švenčių eglutes surenkame, toliau jomis rūpinamės, o pavasarį vėl pasodiname“, – pasakoja „Holitrees“ bendraturtis Lukas Litvinas.

Eglučių nuomą siūlantys augintojai itin daug dėmesio skiria ekologijai ir aplinkos išsaugojimui. Jų siūlomi plastikiniai vazonai ir maišai yra daugkartiniai, kurių nereikia po švenčių išmesti. Be to, šiemet jie pirmą kartą pristato Lietuvoje dar nematytą, gamtos neteršiantį eglučių pristatymo būdą.

„Būsime pirmieji, kurie šiemet eglutes pristatys visiškai ekologiška priemone – dviračiu. Tam specialiai pasiruošėme, suprojektavome ir pagaminome tik šiam reikalui skirtą dviračio priekabą. Apskritai, šiemet daug dėmesio skiriame tam, kad iki pasiekdamos klientų namus, eglutės būtų kuo mažiau transportuojamos iš vienos vietos į kitą. O net kai prekes pristatome automobiliais, nevažiuojame piko metu, kai gatvės būna užsikimšusios“, – pasakoja L. Litvinas.

Skaičiuojama, kad vienas eglutėmis užsodintas hektaras kiekvieną dieną pagamina tiek deguonies, kiek jo reikia beveik pusšimčiui žmonių. Kuo daugiau medžių pasaulyje, tuo sveikiau kvėpuojame, todėl šventėms Kalėdų eglutes auginantis Lukas šiemet išsikėlė tikslą – už kiekvieną parduotą ar išnuomotą eglutę pasodinti dvi naujas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist