Kalėdos Sostinėje

Šventinę nuotaiką verslo centruose kuria menininkės A. Kišonaitės stilizuotos sniegenos

Originaliais meno kūriniais ir instaliacijomis garsėjančios menininkės Agnės Kišonaitės naujausi darbai – 3 sniegenos – šv. Kalėdų laukimo laikotarpiu papuošė Verslo centrų prieigas. Beveik 3 m. aukščio stilizuoti paukščiai sukurti ryškaus „Memphis“ stiliaus interpretacija.

„Kurdama meninius projektus visuomet siekiu netikėtumo efekto. Ieškant kalėdinio, šventinio simbolio nesinorėjo standartinių objektų – eglutės, elnių ar rogių. Viena iš mano kūrybos krypčių yra paukščiai, todėl akiai užkliuvus už ryškiaspalvės sniegenos, supratau, kad tai puikus naujasis šv. Kalėdų simbolis. Man sniegena simbolizuoja snieguotą žiemą. Ypač pradžiugina jos ryškios spalvos ant sniego. Deja, šiais laikais per Kalėdas sniego būna retai, tačiau intensyvios mano sniegenų spalvos puikiai matysis ir besniegėje aplinkoje ,“ – pasakoja menininkė A. Kišonaitė.

Anot jos, sniegenų dizainas netikėtas ir nematytas, jas norisi apžiūrėti iš visų pusių. Paukščiai sukurti interpretuojant vėl į madą grįžtantį 8-tojo dešimtmečio „Memphis“ stilių. Jam būdingos ryškios, kontrastingos spalvos, objekto skaidymas plokštumomis, todėl nenuostabu, kad jis mėgiamas jaunimo.

„Aš manau, kad menas turi džiuginti, sukurti tam tikrą nuotaiką, būti patrauklus. Jis turi skatinti domėtis, prieiti, -nusifotografuoti, suteikti estetinį pasigėrėjimą. O Kalėdos yra tas metas, kai gera nuotaika turi sklandyti visur. Todėl turime puošti ne tik namus, bet ir miesto bendrąsias erdves. Todėl smagu, kad verslas tam skiria dėmesio ir kalėdinę nuotaiką kuria ne banaliais blizgučiais, o stilingais, originaliais menininkų sukurtais darbais,“ – tikina A. Kišonaitė.

A. Kišonaitės sukurtos ryškiaspalvės „Memphis“ stilistikos tūrinės sniegenos kalėdinę nuotaiką kuria išskirtinio dizaino „Green Hall“ verslo slėnyje, taip pat verslo centre „135“ Žalgirio gatvėje. O Kaune verslo centro „Kauno dokas“ apdailos elementai paryškinti dekoracijomis su spalvingomis sniegenomis ir panašios stilistikos ornamentais. Menininkės darbai SBA bendrovių „Urban Inventors“ bei „Capitalica Asset Management“ verslo centrus Vilniuje ir Kaune puoš visą šventinį laikotarpį.


A. Kišonaitės kūryba ryški, visuomet turinti aiškią žinutę. Ji kuria paveikslus, skulptūras, baldus, kilimus, instaliacijas. Per pastaruosius 10 m. ji ištobulino unikalią techniką, kai derinant įprastus paveikslus su trimačiais elementais sukuriamas šiuolaikiškas ir ryškus meno stilius. A. Kišonaitės sukurta kilimų kolekcija paukščių tematika 2015 m. buvo įvertinta Nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ prizu. Tais pačiais metais Lietuvoje sukurtas ir Honkonge eksponuotas daugiau nei 3 metrų aukščio „Lūpdažių bokštas“ pateko į Guinness‘o Pasaulio rekordų knygą. Dalį savo kūrybos A. Kišonaitė skiria labdarai. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button