Kalėdos Sostinėje

Šiandien eglių šakos bus dalinamos nemokamai

Šiandien, gruodžio 20 d. nuo 12 val. vyks tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas. Šiais metais Vilniaus mieste šakos bus dalinamos net šešiose vietose.

Prieš daugiau nei dešimtmetį gimusi idėja – prieš šventes gyventojams dovanoti eglių šakas – sparčiai išpopuliarėjo visoje Lietuvoje. Šiais metais sostinėje be jau tradicinių dalinimo vietų Katedros bei Rotušės aikštėse, šakos bus dovanojamos automobilių stovėjimo aikštelėse šalia prekybos centrų „Rimi“ Naujininkuose, Šiaurės miestelyje, Pilaitėje bei „DomusPro“ Pašilaičiuose. Miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiam gyventojui dovanos „SOS vaikų kaimo“ vaikų pieštus atvirukus.

Dovanojant eglių šakas norima atkreipti dėmesį, kad vienu metu galima puoselėti tradicijas ir ugdyti sąmoningą vartojimą, švietėjiškomis ir geranoriškomis iniciatyvomis skatinti atsakingą elgesį.

 

Pusantro metro eglutei miške užaugti reikia ne mažiau kaip septynerių-devynerių metų. Tai yra ilgas laikas palyginti su keliomis savaitėmis švenčių. Vis dar atsiranda ilgapirščių, kurie užuot kreipęsi į girininkijas ar medelynus ir įsigiję eglutę už keletą eurų, nuvažiuoja į mišką ir patys ją nusikerta – patį gražiausią, stipriausią ir perspektyviausią medelį.

Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų. Pernai metais miškininkai iš viso išdalino daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Šiai iniciatyvai skirtos eglių šakos atvežamos iš kirtaviečių, taip racionaliai panaudojant miško išteklius.

„Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šakų dalinimo vietų sąrašas

Katedros aikštė
Vilniaus Rotušės aikštė
Automobilių stovėjimo aikšt. prie PC „Rimi Pilaitė“, Vydūno gatvė 4
Automobilių stovėjimo aikšt. prie PC „Rimi Šiaurės miestelis“,  Žirmūnų g. 64
Automobilių stovėjimo aikšt. prie PC „Rimi Domus Pro“, Ukmergės g. 308
Automobilių stovėjimo aikšt. prie PC „Rimi Mylia“, Kedrų g. 4
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button