Kalėdos Sostinėje

Po metų pertraukos Šv. Kazimiero bažnyčioje vėl spindės „Betliejaus žvaigždė“

Jau šį sekmadienį, lapkričio 28 d., Šv. Kazimiero bažnyčioje prasidedantis sakralinės muzikos festivalis „Betliejaus žvaigždė“ praskaidrins adventinį laukimą ir iki pat sausio 9 d. puoš žiemos švenčių laikotarpį didingu rinktinių chorų ir „Oberlinger“ vargonų sąskambiu. Praėjusiais metais vykęs virtualiai, šiemet festivalis su klausytojais susitiks gyvai.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad turime tiek ištikimų klausytojų, kurie praėjusiais metais laukė, žiūrėjo, klausė koncertų internetinėje erdvėje. Tačiau trūko atlikėjo ir klausytojo kontakto: groti, dainuoti tuščioje bažnyčioje – tarsi alternatyvioje realybėje. Vis tik koncertas nėra informacijos perdavimas – tai bendras atlikėjo ir klausytojo išgyvenimas, patirtis – tai bendra klausytojo ir atlikėjo muzikinė kelionė. Kai ji vyksta atskirai, kažkas tarsi ne taip.“, – sakė festivalio „Betliejaus žvaigždė“ meno vadovė Renata Marcinkutė Lesieur.

Pasak jos, šių metų festivalyje pasirodys iškilūs Lietuvos vargonininkai su pripažinimą pelniusiais chorais, paruošę originalias programas: „Karantino metu chorų veikla buvo sustabdyta arba vyko su suvaržymais, todėl ruošiant šių metų programą buvo didžiulis noras juos sugrąžinti, o chorų didžiulis noras koncertuoti.

 

Lapkričio 28 d., festivalio atidaryme – Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ su vargonininke Dovile Savickaite nuteiks klausytojus pakiliam advento laukimui su Lietuvos liturginės muzikos kompozicijų konkurso laureatų – L. Kairytės, M. Treščenkino, V. Norkūno, L. Butkaus kūriniais ir XVII a. M. Praetoriaus „Es ist ein Ros entsprungen“ (liet. Štai, kaip žydi rožė) giesme.

Gruodžio 5 d. klausytojų širdis virpins skirtingų kompozitorių, skirtingose epochose gimusi „Ave Maria“ – vadinamasis angelų pasveikinimas. Vargonuos Renata Marcinkutė Lesieur, savo balsų darna džiugins moterų choras „Liepos“.

Gruodžio 12 d. koncertas skiriamas choro „Krantas“ 25-mečiui, per tiek metų jis sukaupė solidų meninį kraitį, tad yra laukiamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių scenose. O Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais nuaidės šio mišraus Vilniaus jėzuitų gimnazijos choro balsais atliekama XX–XXI a. sakralinė muzika.

 

Gruodžio 19 d.  klausytojus džiugins vargonininkės Dianos Encienės ir jau penktą dešimtmetį skaičiuojantis bei tarptautinį pripažinimą pelnęs Vilniaus kultūros centro LRT Vaikų choras. Koncerte – pakili, didžiųjų švenčių išvakarėms itin tinkanti programa, kurią jaunieji dainininkai pripildys nuoširdumu, polėkiu ir muzikalumu.

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, valstybinis choras Vilnius ir 60-metį minintis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ pakvies klausytis J. Naujalio „Kalėdinės giesmės“, J. M. Martino kantatos „Invitation to Miracle“, o kulminacija taps lotyniškosios J. De Haan gospelo tradicijos mišios.

Gruodžio 30 d. žengti į Naujus metus su pasaulio tautų kalėdinėmis giesmėmis pakvies choras „Libro“ su vargonininke Jarūne Barkauskaite. O jau sutikus Naujuosius – sausio 2 d. džiugią šventinę nuotaiką sukurs vargonininkė, Kauno religinės muzikos centro įkūrėja Dalia Jatautaitė su kameriniu choru „Sodžius“.

 

Sausio 9 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje Lietuvos vargonų patriarchas Leopoldas Digrys drauge su „Ažuolų klubo“ vyrų choru muzikos apsuptyje pakvies prisiminti bendrystę, patirtą nesuvokiamo žiaurumo akivaizdoje bei paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Šventiniai „Betliejaus žvaigždės“ koncertai vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje, įėjimas į koncertus yra nemokamas, lankytojams būtina dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius ir turėti galimybių pasą ar jam prilyginamą dokumentą.

„Betliejaus žvaigždės“ festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Festivalį organizuoja VšĮ „Religinės muzikos centras“ ir VšĮ „Kristupo festivalis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button