Vilniaus senamiestyje susibūrusi profesionalių menininkų bendruomenė „Posesija“, kuri prieš Kalėdas atvers savo dirbtuvių duris plačiajai visuomenei, atkreipia dėmesį į pagyvenusių žmonių vienatvės problemą ir į gruodžio 7-8 dienomis organizuojamą Etmonų Kalėdinę mugę pakvietė registruotis visas norinčias prekiauti kūrybingas Lietuvos močiutes.

„Su mezgančiomis, kuriančiomis močiutėmis kalbamės apie pagyvenusių žmonių vienatvės, nuobodulio problemą. Pažiūrėkite į gatvėse savo mezginiais, nėriniais prekiaujančias močiutes – kodėl jos skleidžia tokią šviesą, šilumą? Jos nepasiduoda vienatvės slėgimui ar nuoboduliui. Šios močiutės mums duoda žinią: mes esame kūrybingos asmenybės. Moterys yra kūrėjos – mūsų rankos turi veikti, kurti. Moterys žydi, kai geba savyje atrasti kūrėją. Tose savo megztomis kojinėmis prekiaujančiose močiutėse matome du svarbius dalykus: rūpestingumą, rūpinimąsi ir kūrėją – šie du dalykai yra arti vienas kito“, – užsidegusi kalba Etmonų Kalėdinės mugės organizatorė, keramikė Solveiga Gutautė.

Kalėdinę mugę organizuojanti menininkė sako norinti padėti Lietuvos močiutėms susikurti orias Kalėdas: sudaryti sąlygas užsidirbti bei gauti kuo daugiau grįžtamojo ryšio, gerų žodžių.

„Tai mes tokie jauni, protingi, internetu viską valdome, o močiutės „brendo“ nesusikurs. Todėl mes, „Posesijos“ menininkai, norime padaryti gerą darbą – prisidėti prie sotesnių močiučių Kalėdų. Kad jos ne iš aukos pirktų dovanas, o pačios užsidirbtų. Mūsų visuomenės bėda, kad galimybės visur uždarytos, o mes norime suteikti močiutėms daugiau galimybių“, – sako S.Gutautė.

Močiutės kviečiamos iš anksto registruotis organizatorių el.paštu [email protected] arba gruodžio 5 dieną, nuo 10 iki 12 val. ateiti prie Vilniaus senamiestyje esančio „Lėlės“ teatro, šalia kurio esančiame pastate veikia menininkų bendruomenė „Posesija“ ir vyks Etmonų Kalėdinė mugė. Organizatoriai tikisi, kad šiame registracijos procese galbūt atsiskleis anūkų pagalba močiutėms, kurie padės joms iš anksto užsiregistruoti.

Jau antrus metus gruodžio pradžioje organizuojama Etmonų Kalėdinė mugė išsiskiria tuo, kad jos metu Vilniaus senamiesčio menininkai atveria savo dirbtuves, įsileidžia visus norinčius bendrauti tiesiogiai su kūrėjais, pamatyti jų kūrybines patalpas, darbo priemones, kūrybos procesą bei įsigyti kūrinių – papuošalų, drabužių, keramikos, foto, tekstilės, dailės kūrinių ir kt.

„Etmonų Kalėdinė mugė bus atgaiva visiems, kas pavargo skubėti, pavargo nuo išpūstų kainų ir Kalėdinio šurmulio laikotarpiu pasiilgo paprastumo. Nes šioje mugėje meninininkai pasitinka svečius savo kūrybiniuose namuose, kur galima šiltai ir ramiai bendrauti, matuotis, stebėti menininkų darbą ir pasidovanoti sau bei artimiesiems originalių Kalėdinių dovanų“, – Kalėdinės mugės nuotaiką kuria menininkė ir organizatorė S.Gutautė.

Etmonų Kalėdinė mugė vyks gruodžio 7-8 dienomis krepšininkui Arvydui Macijauskui priklausančiame pastate Arklių g. 6, kur dirbtuves įsikūrė keliolika profesionalių menininkų, susibūrę į bendruomenę „Posesija“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist