Vilnius šiemet Europoje pristatomas kaip vieta Nr. 1, kurią turėtų rinktis norintys pamatyti gražiausią Europos Kalėdų eglę (http://bit.ly/2pNyAEu). Likus savaitei iki jos įžiebimo, sostinės savivaldybė pristatė visą šventinių renginių programą – sužinokite, kuo vilios 5 savaites truksiantis festivalis Vilniuje. 

Lapkričio 30-oji sostinėje bus ypatinga ir laimės indeksas šoktels iki aukštumų – sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu 19 val., bus paskelbtas net 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis. Magiškas sezonas pasiūlys gausybę pramogų ir renginių – atgis įtraukiantys Kalėdų miesteliai, aplinkui suksis žavingas Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks pamėgta ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins ir vėl nauja Kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviestis į miestą svečių ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius

Kalėdiniu laikotarpiu Vilnius tampa traukos centru ne tik užsienio svečiams, bet ir lietuviams iš kitų miestų: pernai kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus viešbučiuose buvo apsistoję ir 23 092 Lietuvos gyventojų. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Eglių madas diktuojanti unikali Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miesty reputaciją. Pernai vos įžiebta eglė „Laikas“ šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai ,,Matador Network“ bei ,,Fodor’s Travel“. Kuo nustebins šių metų Kalėdų eglė tradiciškai neatskleidžiama iki paskutinės renginio minutės, tačiau laukti liko neilgai – lapkričio 30-ąją 19 val. Katedros aikštėje išvysime neabejotinai gražiausią Europoje Kalėdų eglę. Susirinkusiems koncertuos atlikėjai Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, grupės Biplan, Good Time Boys, Sisters on Wire. O vakarą vainikuos publikos numylėtinio Sauliaus Prūsaičio linksmas ir energingas pasirodymas. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Vilniaus miesto savivaldybė į renginius ir iš jų kviečia ateiti pėsčiomis ar vykti viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau, patogiau ir bus talpesnis. Automobilius šį intensyvaus eismo vakarą rekomenduojama palikti namuose, jog šventinės nuotaikos neblaškytų stovėjimo vietos paieškos ir laikas spūstyse. Kelionę viešuoju transportu lengvai susiplanuoti galima čia: http://stops.lt/vilnius/#plan/. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Kalėdų eglutę Rotušės aikštėje šiais metais bus įžiebta kiek anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje – 17 val. Čia pasirodys muzikos ir šokio studijos ,,Džimba“ vaikai, atlikėja ir dainų autorė Aldegunda. Lapkričio 30-tąją Vilniaus rotušėje rengiama ir tradicinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-oje mugėje tradiciškai bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais. 

Kalėdiniai renginiai šventiniu laikotarpiu vyks ir 23-jose Vilniaus bendruomenėse. Jos šiais metais sulauks ypatingo svečio – šventiniu laikotarpiu per Vilnių keliaus Kristoforas – 4 m aukščio šviesos instaliacija. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Per metus gerai pailsėjęs, šventinį šeštadienį į sostinės gatves vėl išriedės Kalėdų traukinukas. Tradicinis traukinukas važiuos ir miestiečius linksmins nuo lapkričio 30 d. Jo trasa drieksis nuo Arkikatedros link Pilies gatvės, kur traukinukas apsisuks Rotušės aikštėje ir Pilies gatve grįš atgal iki Katedros aikštės. Į traukinuką galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje Kalėdų miestelis, kuri įsikurs prieš pat Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir stotelėje Rotušė, Rotušės aikštėje. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Praėjusiais metais tūkstančių lankytojų sulaukusi ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje pramogauti kvies ir šiais metais – nuo gruodžio 6 d. iki pat pavasario – kovo 8 d. 

Gruodžio 7-ąją Katedros aikštėje visai šeimai skirtoje šventėje „Sveikas, Seneli Kalėda!” laukia ne tik susitikimas su Kalėda, bet ir linksmoji Tele Bim-Bam kompanija. 

Gruodžio 9–19 dienomis vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami balsuoti ir rinkti labiausiai patikusią kalėdinę vitriną (žr. www.kaledossostineje.lt/konkursas/). 

Gruodžio 15 d. sostinėje į gatves smagiai pabirs maži ir dideli nykštukai – vyks tradicinė 44-ojo „Eurovaistinės“ kalėdinio bėgimo šventė. 

Gruodžio 17–22 d. Vinco Kudirkos aikštėje įsikurs stilingasis Kalėdinis Dizaino skveras, kur unikalius ir originalius savo gaminius pristatys daugiau nei 70 dizainerių ir kūrėjų: juvelyrų, keramikų, mados ir interjero dizainerių. 

Gruodžio 25–29 d. Katedros aikštėje įsikurs „Sniego karalienė“ – bus demonstruojama nauja Kalėdinė 3D pasaka. Žiūrovai keturis kartus kas vakarą drauge su narsiąja Gerda įveiks kliūtis ir prisimins tikrąsias vertybes. 

Ypatinga praėjusių metų naujiena buvęs Naujųjų metų sutikimas prie Varpinės bokšto tampa nauja tradicija. Gruodžio 31-ąja prieš pat vidurnaktį Varpinės bokštas vėl atgis ir žavės pribloškiančiu reginiu – specialiai 2020 metų sutikimui sukurta, unikalia vaizdo ir šviesų instaliacija. Laikrodžiui skambiai skelbiant Naujųjų metų pradžią, sostinės dangų nušvies spalvingi fejerverkai. 

Daugiau apie ,,Kalėdos sostinėje 2019“ programą ir renginius: https://www.kaledossostineje.lt/ 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

,,Kalėdos sostinėje 2019“ programa:

 • KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
  Katedros aikštė
  2019 m. lapkričio 30 d. 19.00 val.
 • KALĖDŲ MIESTELIS
  Katedros aikštė
  2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d.
  Rotušės aikštė
  2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d.
 • KALĖDŲ TRAUKINUKAS
  Vilniaus senamiestis
  2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d.
 • TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ
  Vilniaus rotušė 
  2019 m. lapkričio 30 d.  12.00 val.
 • KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
  Rotušės aikštė
  2019 m. lapkričio 30 d. 17.00 val.
 • ŠVENTINIAI RENGINIAI VILNIAUS BENDRUOMENĖSE
  Vilniaus bendruomenės
  2019 m. lapkričio 30 d. – 2020 m. sausio 7 d.
 • KALĖDINĖ ČIUOŽYKLA
  Lukiškių aikštė
  2019 m. gruodžio 6 d. – 2020 m. kovo 8 d.
 • „SVEIKAS, SENELI KALĖDA!“
  Katedros aikštė
  2019 m. gruodžio 7 d.  14.00 val.
 • KONKURSAS „VILNIAUS KALĖDINĖ VITRINA 2019“
  Vilniaus miestas
  2019 m. gruodžio 9–20 d. 
 • KALĖDINIS BĖGIMAS
  Vinco Kudirkos aikštė
  2019 m. gruodžio 15 d.
 • KALĖDŲ MIESTELIS – DIZAINO SKVERAS
  Vinco Kudirkos aikštė
  2019 m. gruodžio 17–22 d.
 • PIEMENĖLIŲ MIŠIOS
  Vilniaus arkikatedra
  2019 m. gruodžio 24 d. 21.00 val.
 • KALĖDINĖ 3D PASAKA „Sniego karalienė“
  Katedros aikštė
  2019 m. gruodžio 25–29 d.
 • NAUJŲJŲ METŲ SUTIKIMAS
  Katedros aikštė
  2019 m. gruodžio 31 d.
 • TRYS KARALIAI
  Vilniaus Aušros vartai
  2020 m. sausio 6 d.  16.30 val.
 • STAČIATIKIŲ KALĖDŲ ŠVENTĖ
  Katedros aikštė
  2020 m. sausio 7 d.  17.00 val.
 • KITI RENGINIAI
  Vilniaus miestas
  2019 m. gruodžio 5–31 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist