Kalėdos Sostinėje

Kalėdos Sapiegų parke: nuo kaimynių idėjos virtuvėje – iki ketvirtus metus organizuojamos bendruomenės mugės

Gruodžio 8 d., šeštadienį, Sapiegų parke vilniečius pasitiks jau ketvirtus metus iš eilės rengiama Antakalnio žiemos mugė. Rankų darbo gaminius pristatys miesto menininkai ir amatininkai, vyks atskira vaikų darbų mugė bei speciali šventinė programa.

„Jau ketvirtus metus iš eilės, Antakalnio rajone įsikūręs bendruomenės edukacijos centras „Miesto laboratorija“ pakvies susipažinti su šiame rajone kuriančiais ir gyvenančiais žmonėmis, jaukioje atmosferoje pabendrauti su kaimynais, įsigyti originalių, rankų darbo kalėdinių dovanų.

Mugėje beveik 50 dalyvių pristatys savo kūrybos darbus, tarp kurių – kalėdiniai žaislai ir puošmenos, dovanos vaikams, autorinės keramikos kūriniai, interjero aksesuarai, papuošalai, žvakės, vilnos gaminiai, produktai iš levandų ir kt.

 

Lankytojų alkanų mugės rengėjai taip pat žada nepalikti – „Maisto laboratorijos“ komanda kvies papietauti bendruomenės kavinėje.  Specialioje šildomoje palapinėje šiais metais veiks didesnė vaikų darbelių mugė.

Šventės programa vyks ir Antakalnio seniūnijos patalpose, kur Antakalnio Atviro jaunimo centro „Žalianamis“ savanoriai pakvies į jaunųjų antakalniečių muzikinę popietę, vyks meduolių marginimo, angelų kūrimo dirbtuvėlės vaikams.

 

Taip pat, Sapiegų parke, nuo 12 iki 15 val. vaikai bus kviečiami nemokamai jodinėti žirgais.

„Kalėdinės mugės idėja kilo antakalniečių darže susipažinusioms kaimynėms tiesiog virtuvėje aptarinėjant ateities planus. Esame pavyzdys, kaip paprasta idėja, neturint nei atskiro finansavimo, nei infrastuktūros, gali virsti į tradicinę ir didžiausią mikrorajone bendruomenės šventę. Kiekvienais metais mūsų mugė auga, sulaukiame vis didesnio norinčių dalyvauti skaičiaus, gausesnio lankytojų kiekio, ir tai – mums tikras įrodymas, jog judame gera linkme“, – sako „Miesto laboratorija“ savanorės.

Apie „Miesto laboratoriją“

 

Bendruomenės edukacijos centre „Miesto laboratorija“ veiklas vysto aktyvūs ir kūrybiški rajono gyventojai. Šiuo metu centras organizuoja įvairias kūrybines ir ekologines dirbtuves, savo patalpose vysto hidroponinį daržą, duodantį derliaus ištisus metus.

„Kuriame socialiai atsakingą ir gamtai draugišką bendruomenės centrą, kur kiekvienas norintis ras, kaip įdomiai praleisti laiką – paragauti čia pat užaugintos mėtų ir čiobrelių arbatos, daugiau sužinoti apie darnaus miesto idėjas, išmokti pasigaminti ar pasitaisyti buityje reikalingus daiktus iš jau nebenaudojamų senų. Norėtume, kad šis centras taptų platforma, kuri vienytų aplinkai neabejingus Antakalnio ir viso Vilniaus miesto gyventojus, kur jie galėtų surasti atsakymus į rūpimus klausimus, gauti patarimų ir pagalbos, keičiant miestą ir mūsų rajoną į darnią ir gamtai draugišką aplinką“, – pasakoja organizatoriai.

 

Mugė vyks gruodžio 8 d., šeštadienį, 12.00-18.00 val. Daugiau informacijos:http://bit.ly/2zSP0yv

Visų kalėdinių mugių kalendorius čia

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button