Kalėdos Sostinėje

Kalėdinių dovanų paieška prasideda: laimės daiktai ar įspūdžiai?

Beveik penktadalis, 18 proc., Lietuvos gyventojų Šv. Kalėdų proga norėtų dovanų gauti kelionę arba kelionėms skirtų nuolaidų kuponų. Ne mažiau laukiama dovana yra ir kuponai masažui, SPA malonumams ir bilietai į įvairius renginius. Kad gyventojai daiktus mieliau keistų į įspūdžius ir patirtis parodė „Swedbank“ Finansų instituto tyrimas.

„Pastaruosius metus lietuvių trokštamų dovanų dešimtuke pirmavo pinigai arba dovanų čekiai, o antroje vietoje rikiavosi „įspūdžių“ dovanos. Dovanų čekiai atspindi greitą šiandienos gyvenimo ritmą, kai būdami susitelkę į darbus nebepažįstame vieni kitų taip gerai, kad nudžiugintume asmenine ir apgalvota dovana. Kita vertus, tikėdamiesi dovanų gauti įspūdžių norime, kad artimiausi žmonės nuspėtų, kas mums gali suteikti geriausių įspūdžių“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.

Jai antrina keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius. „Nors apie dovanų kuponus daugelis turime ne kokią nuomonę, visgi ji negalioja, kai kalbame apie dovanų čekius kelionėms. Lietuvoje gana populiaru tėvams dovanoti pirmąją kelionę į užsienį. Kalbėdamas apie save, galiu pasakyti, kad savo tėčiui Kalėdų proga padovanojau būsimo gimtadienio kelionę su draugais. Suorganizavau jam šventę įspūdingame Varšuvos viešbutyje su SPA centru 43 aukšte. Todėl iš savo patirties galiu pasakyti, kad tai – dovana, kurios artimieji ilgai nepamiršta“, – pasakoja keliautojas R. Š. Makalius.

 

J. Cvilikienės teigimu, įspūdžių ekonomikos tendencijos ryškėja ir mūsų šalyje. Rekordines aukštumas siekia pramogų parkų pajamos, didėja renginių pasiūla, o dauguma jaunosios kartos atstovų, paklausti, kam verčiau leistų pinigus, vietoje daiktų renkasi įspūdžius.

Tačiau pernai po eglutėmis dauguma lietuvių vis dar rado daiktus. „Populiariausia Šv. Kalėdų dovana buvo kvepalai ar kita kosmetikos prekė, antra dažniausia dovana pinigai ar dovanų čekis, trečia – drabužis ar papuošalas. Panašu, kad dovanų idėjas mums dažniau įperša gamintojai ir pardavėjai, o ne nuoširdus pamąstymas apie tai, ką naujo ar ypatingo norėtų patirti mūsų artimi žmonės“, – komentuoja „Swedbank“ Finansų instituto vadovė.

Tiesa, trečdalis gyventojų tikisi vieną dovaną nupirkti už 10 Eur ar mažiau, dar trečdalis nori įsitekti į sumą iki 20 eurų. Todėl brangias ir išskirtines patirtis į savo šventinį finansų planą lietuviams sutalpinti sunku. „Akivaizdu, kad egzotiškos kelionės už kelias dešimtis eurų neįpirksi. Tačiau jei perkama dovana visai šeimai, tai gali būti ilgojo savaitgalio kelionė ar bendros pramogos“, – sako J. Cvilikienė.

 

Pasak kelionių eksperto R. Širvinsko Makaliaus, trumpas išvykas lietuviai mėgsta. Jie dažnai stengiasi taupiai naudoti atostogas, pasiimdami laisvą papildomą dieną šalia savaitgalio, ir noriai keliauja po Lietuvą ar netolimas šalis.

J. Cvilikienė pataria dovanoms paieškoti ir sugalvoti veiklų, kurios būtų „savadarbiai įspūdžiai“. „Galima suplanuoti žiemos žygį visai šeimai, sniego pilių statymo dieną, stalo žaidimų savaitgalį – pats suorganizavimas ir teisingas tokios idėjos kaip dovanos „įpakavimas“ gali suteikti daug džiaugsmo. Geras darbas bendruomenei, pagalba artimiesiems ar iš prieglaudos paimtas gyvūnas taip pat gali tapti puikia dovana. Suruošti tokią dovaną užtrunka ne ką ilgiau, nei vaikštinėti po prekybos centrą prieškalėdiniu laikotarpiu, o šeimą tai suartina gerokai labiau“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė.

Gyventojų apklausą „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu 2018 m. sausio pabaigoje atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

 

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button