Kalėdos Sostinėje

Etmonų Kalėdinėje mugėje – atviros kūrybinės dirbtuvės ir dar daugiau menininkų

Šeštadienį nuo 14 val. iki vėlumos Vilniaus senamiestyje šurmuliuoja Etmonų Kalėdinė mugė, kurioje dalyvauja dar daugiau menininkų ir visi lankytojai kviečiami į kalėdinių vainikų pynimo bei indėniškų mandalų „Ojos de Dios“ kūrybines dirbtuves. 

Viename pastate įsikūrę Vilniaus senamiesčio menininkai – juvelyrai, keramikai, tapytojai, grafikai, tekstilininkai, foto menininkai, drabužių kūrėjai, tatuiruočių meistrai – atvers savo dirbtuvių duris ir įsileis visus norinčius bendrauti tiesiogiai su kūrėjais, pamatyti jų kūrybines patalpas, darbo priemones, kūrybos procesą bei įsigyti kūrinių.

Uždarame kiemelyje Arklių g. 6 mugės lankytojai bus nemokamai vaišinami arbata.

 

„Etmonų Kalėdinė mugė bus atgaiva visiems, kas pavargo skubėti, pavargo nuo išpūstų kainų ir Kalėdinio šurmulio laikotarpiu pasiilgo paprastumo. Nes šioje mugėje meninininkai pasitinka svečius savo kūrybiniuose namuose, kur galima šiltai ir ramiai bendrauti, matuotis, stebėti menininkų darbą ir pasidovanoti sau bei artimiesiems originalių Kalėdinių dovanų“, – Kalėdinės mugės nuotaiką kuria menininkė ir organizatorė S.Gutautė.

Etmonų Kalėdinės mugės menininkai

Gruodžio 8 dieną Etmonų Kalėdinėje mugėje dalyvaus apie dvidešimt profesionalių menininkų.

Mugės organizatorė, keramikė Solveiga Gutautė kuria sentimentalius baltiškus porcelianinius papuošalus, dekoruojamus auksu, platina, poglazūriniais dažais, ir akmens masės indus šiuolaikiniam žmogui, išsiilgusiam gamtos. Jos keramika tampa prasminga, su istorija, žadinanti jausmus. 

 

Keramikės Mingailės Mikėnaitės kūryba atspindi dvi puses: šiuolaikišką, greitą, miestietišką, ryškų ritmą bei gamtišką, harmoningą, atsitiktinį gyvenimą. Ji kuria aiškių formų keramikos dirbinius su gamtinėmis faktūromis ar peizažais, kuriems pasitelkia naujausias technologijas ir netikėtas priemaišas. 

Urtė Bimbaitė prekiaus autoriniais grafikos darbais, interjero aksesuarais, pliušiniais rankų darbo žaislais ir dekoruotais prieskonių, riešutų indeliais bei papuošalų dėželėmis.

„Atake“ kuria jaukius stiklo ir keramikos suvenyrus. Prekės ženklo POTS TAKE TIME menininkų svarbiausias keraminių dirbinių akcentas – spalvos ir glazūravimas, kurių dėka atsiskleidžia pigmentų ir oksidų magija, o susiliejusios spalvos pakeri peizažais. Dirbiniai tampa itin atsparūs smūgiams.

 

„Dalios odinė juvelyrika“ dirbtuvėse rasite Dalios Traškinaitės architektūrinio minimalizmo, gamtos ir subtilaus netikėtumo įkvėptus aksesuarus. Kiekvienas papuošalas – savitas kūrėjos ieškojimų rezultatas, kuris leidžia atrasti odinius papuošalus iš naujo.

Pirmą kartą bus galima viešai apžiūrėti GRETES.SHOP (menininkė Grėtė Švėgždaitė) kuriamus plaukų aksesuarus, siuvamus rankomis iš natūralaus šilko – plaukų gumytes, paprastas plaukų juostas, SPA juostas, turbanus ir kt.

Margarita Taurinskienė Etmonų Kalėdinėje mugėje prekiaus autoriniais tekstilės aksesuarais: tapytomis šilko skaromis, šaliais, veltais šalikais, kepurėmis ir papuošalais.

 

„FeltCraft“ meistrai kuria išskirtinius stilingus rankų darbo veltinio kūrinius-aksesuarus: riešines, galvos ir kaklo puošmenas, kuprines, kompiuterių dėklus ir pan. 

Moteriški apatiniai – pagal tarpukario profesoriaus iškarpas

Etmonų Kalėdinėje mugėje prekiaus ir savo nišą atradęs „Butukas“, kuriantis tarpukario moterų apatinių drabužių kopijas, pritaikytas šiuolaikinei moteriai, pagamintas iš satino, šilko, batisto ir kitų natūralių, nėriniais dabintų audinių. Įdomu tai, kad šie išskirtiniai moteriški apatiniai kurti pagal originalias profesoriaus V.Jalovo, Lietuvos tarpukario siuvimo-kirpimo meistro, iškarpas.

Menininkų Mantės ir Ruslano duetas pristatys ir pasakos apie nugludintus rankų darbo sidabro papuošalus, apjuostus tamsios nakties, spindinčius kaip pilnatis.

 

Loreta Junevičienė šildys mugės lankytojus savo kūrybos riešinėmis. Joana Sinistra Etmonų Kalėdinei mugei ruošia įvairaus formato grafikos darbus, atvirukus bei skirtukus knygoms. Spalvotus grafikos darbus pirkėjai jau pamėgo interjerui pagyvinti bei perteikti linkėjimus ir teigiamas emocijas.

Joanna Magdalena ir prekės ženklas “Laukai” prekiauja augalais stikliniuose buteliuose, šventiniais vainikais, džiovintų levandų maišeliais ir puokštėmis.

“KaifStyle” įkūrėja Žavinta Kvedarė sukūrė švelnių ir šiltų megztinių, didelių ir jaukių šalikų, laukiančių apkabinimų.

Eglės Bacevičiūtės “Sakuota” juvelyrika daugiausiai skirta pirštams: sidabriniai žiedai su šiltu medienos prisilietimu yra patogūs nešioti, skatina žaisti ir užsiimti masažu. 

Menininkė Jūratė Gliaudelytė žaidžia su aukštos kokybės natūraliais akmenėliais ir iš jų kuria autorinius papuošalus. Kruopščiai atrinkti akmenėliai neša gerą energiją, džiaugsmą ir naudą.

Fotomenininkė Gedimina Šalkauskaitė mugėje kvies lankytojų mėgiamoms nuotraukoms pritaikyti „Foto dalykų“ „paišdykavimus“ – foto montažus, koliažus, ansambliažus, kurių dėka nuotraukos pakyla nuo plokštumos ir atgyja. 

„Rutusėlių“ kūrybinis duetas Rūta ir Linas Ambrasiūnai improvizuoja etniškumo tema: semiasi įkvėpimo iš tradicijos ir džiazuoja!

„Lapelio“ lininiai megztiniai šildo savo istorija: juos mezga trijų kartų kūrėjos: Benedikta Daukšaitė, jos mama ir močiutė.

Simona Vaškytė nupynė žaismingų Kalėdinių vainikų. Kalėdinių papuošimų namams paruošė ir Danutė Jankauskė bei kiti.

Etmonų Kalėdinė mugė Vilniuje, Arklių g. 6, priešais „Lėlės“ teatrą, bus atvira visiems šeštadienį nuo 14 val. iki vėlumos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button