Kalėdos Sostinėje

Alternatyvus Kalėdų savaitgalio planas: Vilniaus eglučių žemėlapis ir nemokami muziejai

Išragautos visos mišrainės, fone girdisi televizorius su dešimt kartų matytu kalėdiniu filmu, o prie stalo sėdėti jau nebepatogu – pažįstamas jausmas? Gera žinia ta, kad pabodusiam sėdėjimui prie stalo turime smagesnių alternatyvų. „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia šventinį savaitgalį su šeima ar draugais leisti įdomiau – aplankyti skirtingų Vilniaus rajonų eglutes ir užsukti į nemokamus muziejus.

Vilniaus rajonų eglučių žemėlapis

Mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ laukia specialus kalėdinių eglučių ir kitų dekoracijų žemėlapis, kuris ne tik padės rasti šventines puošmenas skirtinguose sostinės rajonuose, bet ir nustebins įdomiais faktais apie eglučių apylinkes. Programėlę galima atsisiųsti nemokamai arba naudotis žemėlapiu svetainėje čia.

Antrą Kalėdų dieną – nemokami muziejai

Paskutinis mėnesio sekmadienis, kai muziejų lankymas nemokamas, šiemet sutapo su antrąja Kalėdų diena. Gruodžio 26 d. lankytojus nemokamai priims šie Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai:

 

Gedimino pilies bokštas ir keltuvas
10.00 – 20.00 val.

Gedimino pilies bokšte galima apžiūrėti nuolatinę ekspoziciją, kuri supažindina su pilies istorija, Vilniaus pilių teritorijos raida ir pačios sostinės istorija.

Naujasis arsenalas
10.00 – 18.00 val.

 

Šiuo metu čia veikia didžiausia tarptautinė medalio meno paroda Baltijos šalyse „XI Baltijos medalių trienalė“. Trienalėje, skirtoje pažymėti penkis šimtus metų gyvuojančiai medalio meno tradicijai Lietuvoje ir Lenkijoje, pristatomi septyniasdešimties menininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Švedijos darbai.

 Senasis arsenalas
10.00 – 18.00 val.

Paroda „Ar galima šnekėtis man su jais?“ XXI amžiaus žmogų muziejus kviečia į pokalbį su akmens amžiaus žmogumi. Paroda padalyta į dvi dalis: vienoje iš jų pristatomas Lietuvos archeologų motina vadinamos Rimutės Rimantienės gyvenimas ir darbai, o kitoje – įstabiausi jos radiniai.

 

Istorijų namai
12.00 – 18.00 val.

Istorijų namuose galima aplankyti net tris parodas. Tarptautinė paroda „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“ supažindina su žymiausia lietuve archeologe pasaulyje Marija Gimbutiene (1921–1994) ir jos mokslinėmis įžvalgomis. Parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ lankytojas turi išskirtinę galimybę pamatyti visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus po vienu stogu. Lietuvos nacionalinis muziejus Totorių metus užbaigia visuomenei atverdamas istorinį šios bendruomenės religinių tekstų lobyną: Istorijų namai parodoje „Maldos, burtai ir šafranas: Lietuvos totorių rankraščiai iš Vilniaus muftiato rinkinio“ lankytojus kviečia susipažinti su autentiškais kelių šimtų metų senumo rankraščiais, kurie saugo tikėjimo paslaptis, atskleidžia tautos asimiliacijos istoriją, o paraštėse slepia ir trumpus ekskursus į tuometį gyvenimą.

Vilniaus gynybinės sienos bastėja
10.00 – 18.00 val.

 

Atnaujintoje ekspozicijoje „Nuo titnago iki parako“ laukia iš daugybės mažų istorijų susidėsiantis pasakojimas apie ginklus amžiams bėgant – kaip jie keitėsi, kaip tobulėjo jų gamybos technologija – ir, svarbiausia, atsakymas į klausimą, kada ir kodėl pasikeitė tai, kas atsiduria ginklo taikiklyje.

Kazio Varnelio namai-muziejus
10.00 – 18.00 val.

Be nuolatinės žymiojo dailininko Kazio Varnelio darbų ekspozicijos, muziejuje galima pamatyti fotografo, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Rimanto Dichavičiaus fotografijų parodą „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“. Kaip sako autorius, parodoje pristatomos fotografijos tų dailininkų, kurie savo darbais sukūrė vizualų Lietuvos paveikslą.

 

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
10.00 – 16.00 val.

Čia laukia nuolatinės ekspozicijos, suskirstytos į keturis maršrutus, taip pat paroda, skirta Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms „Kad tėvynė gyvuotų. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“.

Daugiau „Neakivaizdinio Vilniaus“ Kalėdų pasiūlymų rasite ČIA.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button