Pramogos

Ką veikti per Šv. Velykas Vilniuje? (ŠV. VELYKOS VILNIUJE 2019)

Verbos, margučiai ir ilgi šeimos pietūs? O gal grynas oras, pietūs restorane ir spalvingi paveikslai naujuose muziejuose? Nepasiduokite pasiruošimo karštinei ir kurkite naujas Šv. Velykų tradicijas. Pavasario įkarštis – balandžio 21-22 d. –  tarsi pats vilioja pakilti nuo stalų, pailsėti nuo sečių ir pravėdinti galvą naujose miesto erdvėse ar gamtoje.

Įspūdingos Šv. Mišios

Kai kurios tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. ŠV. Velykų mišios – vienos gražiausių katalikiškos bažnyčios apeigų. Įspūdinga procesija aplink Vilniaus katedrą, palaiminimo laukianti minia prie Aušros vartų, jaukios mišios Šv. Onos bažnyčioje ar bendruomenės mišios vienoje iš daugiau nei 30 miesto bažnyčių suteiks Šv. Velykų rytui šventišką prasmę. Atneškite palaiminti margučius, duoną ir kadagio šakelę šventiniams pusryčiams ar tiesiog pabūkite kartu ir prisipildykite pakylėto jausmo.

Meniškos Velykos

Kiekvienas gali būti menininkas, margindamas margučius. Tačiau spalvų ir pavasario dvelksmo pasisemkite apsilankę „MO muziejus“. Parodoje „Gyvūnas-žmogus-robotas“ Lietuvos bei Vokietijos kūrėjų darbai atskleis, kaip keitėsi žmogaus požiūris į jį supančias gyvybės formas: nuo mitinių būtybių iki futuristinių hibridų.

 

„MO muziejus“ veiks balandžio 20 ir 22 d. 10-20 val.

Šventės išmaniai

Tikriausiai prie kiekvieno šventinio stalo kažkas vis tiek išsitrauks telefoną. Gal verčiau visi kartu nukeliaukite į „TELIA Nemuziejų“? Čia interaktyviai susipažinsite su beveik 700 metų Vilniaus istorija. Vos per 15 minučių patys galėsite susapnuoti Gedimino sapną ar pasidairyti po kelių šimtmečių senumo gatves. Trūksta kažko šiuolaikiškesnio? Keisčiausios nuotraukos į šeimos albumą ir galvą pasukti verčiančios mįslės laukia „VINIL Iliuzijų muziejuje“. O dabar – fotografuojams žemyn galva!

„TELIA Nemuziejus“ veiks balandžio 20-22 d. 11-20 val.

 

„VINIL Iliuzijų muziejus“ veiks balandžio 20-22 d. 10-21 val.

Velykų puota

Margučiai, kepta antis ar močiutės pyragas – nepamainomi gardėsiai, bet neverta per šventes užsidaryti virtuvėje. Atsipalaiduokite ir leiskite kitiems jumis pasirūpinti. Pasikelkite į TV bokštą ir mėgaukitės pavasarėjančio Vilniaus vaizdais ragaudami šventinius patiekalus. Jei visgi norite sukviesti svečius šventinių pietų namo, nustebinkite juos netradiciniais „Sugamour“ specialiai Šv. Velykoms paruoštais desertais.

Televizijos bokšto apžvalgos aikštekė veiks balandžio 20 d. 11-22 val., balandžio 21-22 d. 11-21 val.

 

Pabėgimas iš miesto

Šventė pirmiausia vyksta širdyje, tad jei pabodo kasmet švęsti namie, tiesiog pasiimkite šventę su savimi. Pusdienis Trakuose leis atsigauti nuo kasdienybės, Galvės ežero bangos nuramins, o švenčių meniu tobulai tiks kibinai. Vaikščiodami Trakų salos piliesmenėmis pasijusite išties karališkai.

Trakų salos pilis veiks balandžio 20 d. 10-17 val. ir balandžio 21 d. 10-18 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button