Nedirbančios bibliotekos ir knygynai netrukdo daugelį knygų rasti internete. Bibliotekos ir leidyklos pandemijos metu nemokamai atvėrė savo šaltinius skaitytojams. Leidykla „Šviesa“ mokykloms ir ne tik, siūlo nemokamai naudotis skaitmenine vadovėlių, užduočių baze. Vilniaus centrinė biblioteka suteikė galimybę knygas skaityti virtualiai. „Vyturio” leidykla savo lobyną atvėrė naudotis nemokamai.

Vilniaus centrinė biblioteka

Mums, kaip ir Jums, nelinksma, kai negalime kasdien susitikti, tačiau bibliotekos nenustoja veikti nuotoliniu būdu. Konsultuosime Jus telefonu, el. paštu, nesidrovėkite parašyti mums Facebooke ar Instagrame – būtinai atsiliepsime! O visiems, svarstantiems, ką daryti, kuomet bibliotekoje nėra galimybės pasiskolinti knygą, supažindiname su virtualiais būdais skaityti.

Bibliotekos duomenų bazės

Ieškote informacijos muzikos, kultūros temomis, mėgstate biografijas, o gal jus domina teisė – mūsų bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės laukia Jūsų.

Vilniusgo.lt

Ar žinojote, kad mūsų biblioteka yra sukūrusi pažintinę platformą apie Vilniaus miestą „VilniusGO“? Čia galite skaityti daugiau nei 500 specialistų ruoštų straipsnių apie sostinės istoriją, kultūrą ir gamtą.

ibiblioteka.lt

Portale ibiblioteka.lt galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas elektronines knygas. Šiandien čia galite rinktis iš daugiau kaip 2 000 el. knygų.

KUR?

Užsisakyti el. knygas labai paprasta! Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale ibiblioteka.lt dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys.

KADA?

Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų bet kur, kur jums patogu. Dėl galimo didelio susidomėjimo ibiblioteka.lt platforma, siūlome vienu metu skaityti vieną knygą, o ją perskaičius virtualiai atlikti jos grąžinimą.

El. knygų sąrašą rasite čia.

Reikia pagalbos? Rašykite [email protected].

Vyturio“ biblioteka

Pandemijos metu „Vyturio” lobynas atveriamas nemokamai.

Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona

Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos

Elektroninės ir audio knygos 5–8 klasių moksleiviams

Ugdymo plėtotės centro platformoje gausu programinės literatūros 5–8 klasėms. Tiek audio, tiek elektroniniu formatu galite skaityti/klausyti knygas: W. Defo „Robinzonas Kruzas“, Šekspyras „Romeo ir Džiuljeta“, K. Boruta „Baltaragio malūnas“ ir kt.

Knygos.lt

Elektroninis knygynas knygos.lt siūlo ir nemokamų el. knygų. Tarp jų  rasite ir programinės literatūros – Šatrijos Raganos „Sename dvare“, J. Tumo–Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“, Donelaičio „Metai“ ir kt.

ePaveldas.lt

Tai vienas gražiausių ir vertingiausių šalyje vykdomų skaitmeninimo projektų, teikiantis vartotojams prieigą prie Lietuvos kultūros paveldo. Šiame milžiniškame skaitmeniniame lobyne greitai ir patogiai rasite tūkstančius meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Šiuo metu galima skaityti daugiau nei 1705 lietuvių autorių kūrinių, parengtų net penkiais leidybiniais formatais (EPUB, MobiPocket, PDF, HTML ir TXT), vartyti dokumentinį paveldą, peržiūrėti muziejines vertybes, klausytis muzikos ir kitų garso įrašų. https://www.epaveldas.lt/kolekcijos

Sviesa.lt 

Mokyklų darbui nuotoliniu būdu – siūlo nemokamai naudotis skaitmenine ugdymo(si) platforma „EDUKA Klasė“. 

Jokių papildomų sąlygų nėra – mokytojai bei moksleiviai iš visos Lietuvos, nepriklausomai nuo savivaldybės, kurioje veikia ugdymo įstaiga, gali registruotis internete adresu https://klase.eduka.lt/ ir nemokamai naudotis skaitmenine ugdymo platforma nuotoliniu būdu, kol šalyje nebus atšauktas karantinas. Čia jie ras vadovėlius visiems mokomiesiems dalykams ir papildomų užduočių banką nuo 1 iki 12 klasės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist