Pramogos

Išrinktos keturios Vilniaus miesto trupės – šokio, teatro, muzikos ir operos profesionalai

Sostinės savivaldybė išrinko keturis profesionalius šokio, teatro, operos ir muzikos kolektyvus, kuriems suteiktas Vilniaus miesto trupės vardas bei skiriamos kasmetinės dotacijos. Miesto trupėmis paskelbta „Vilniaus miesto opera“, teatras „Atviras ratas“, šokio teatras „Low Air“ ir styginių ansamblis „Mikroorkestra“.

Šiems metams sostinės savivaldybė iš miesto biudžeto trupėms skiria 60 tūkst. eurų, o kitąmet, planuojama, bus skiriama 120 tūkst. eurų suma, už kurią konkurso laimėtojai įsipareigoja rengti profesionaliųjų scenos menų kūrinių, aktualių Vilniaus miestui, repertuarą, užtikrinti kad jie būtų prieinami įvairių socialinių grupių gyventojams, atstovauti Vilniaus miestui tarptautiniuose festivaliuose ir kituose renginiuose, įgyvendinti kultūrinės edukacijos programas.

Sostinės savivaldybė, suteikdama organizacijoms miesto trupės vardą ir skirdama dotaciją, siekia stiprinti profesionaliųjų scenos menų įstaigas, suteikti stabilumo jų veiklai, didinti konkurencingumą, plačiau reprezentuoti  Vilnių Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose, kituose renginiuose.

 


Vilniaus miesto operos vardas suteiktas viešajai įstaigai „Vilniaus miesto opera“, kuris per 14 kolektyvo gyvavimo metų sukūrė ir plačiai pristatė beveik 20 operų ir miuziklų. „Vilniaus miesto opera“ save apibūdina kaip laisvai mąstančių menininkų sambūrį, kurio užuomazgos atsirado 2003-aisiais, kai režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius ir dailininkas Juozas Statkevičius sujungė jėgas statant operą „Pajacai“.

Teatro laboratorijai „Atviras ratas“ suteiktas Vilniaus miesto teatro trupės vardas. Profesionaliam teatrui, atšventusiam savo dešimtmetį, vadovauja režisierius Aidas Giniotis. Teatro branduolį sudaro 2002 m. studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pradėję aktoriai, kuriems vadovavo profesorius Vladas Bagdonas ir „Keistuolių teatro“ režisierius Aidas Giniotis. Beveik 20 spektaklių pastačiusi teatro laboratorija yra gavusi ir ne vieną reikšmingą apdovanojimą – 2012 m. gautas Auksinis scenos kryžius už nacionalinę dramaturgiją „Lietaus žemė“, Auksinis scenos kryžius už geriausią spektaklį vaikams „Senelės pasaka“ bei daugelis kitų.

Vilniaus miesto šokio teatro vardas suteiktas urbanistinio šokio teatrui „Low Air“. 2013 m. kolektyvas apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi kategorijoje „Choreografas (choreografė)“ – Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius už šokio spektaklį „Kelionė namo“. Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ – naujovių ieškantis, Lietuvos jaunosios kartos šokio teatras, jungiantis urbanistinio ir šiuolaikinio šokio elementus. Šokio teatras yra pastatęs tokius spektaklius kaip „Feel Link“, „Kelionė namo“, „Nuosprendis“ ir kt.

 


Vilniaus miesto ansamblio vardas suteiktas styginių ansambliui „Mikroorkestra“. „Mikroorkestra“ – Martyno Levickio iniciatyva 2015 metais įkurtas styginių ansamblis, pasirodymams buriantis jaunuosius Lietuvos muzikos talentus ir savo unikalius projektus jau spėjęs pristatyti nuo Vokietijos iki Pietų Korėjos. Dauguma atlikėjų taip pat groja žinomų Lietuvos bei tarptautinių orkestrų sudėtyje.

Vilniaus savivaldybės skelbtame konkurse Vilniaus miesto trupės vardui gauti galėjo dalyvauti profesionalieji teatrai, koncertinės įstaigos, trupės, ansambliai, cirkai ar kitos įstaigos, kurios yra įsikūrusios Vilniuje. Konkursui buvo pateiktos 8 paraiškos, laimėtojus išrinko konkurso komisija, kurią sudarė nepriklausomi  profesionaliųjų scenos menų ekspertai, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Tarybos atstovai.

Kolektyvams Vilniaus miesto trupės vardai suteikiami dvejiems metams. Vėlesniuose konkursuose miesto trupių vardas bus suteikiamas trejų metų laikotarpiui.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button