Vilniuje prieš metus įsikūręs pykčio kambarys pavadinimu Daužykla, sostinės gyventojus ir miesto svečius kviečia pramogauti kiek neįprastai ir ganėtinai trankiai – daužant ir visaip kaip niokojant įvairius indus… niekieno nevaržant!
Pykčio kambarys – emocijoms paleisti
Kaip teigia pykčio kambario, dar kitaip žinomo kaip rage room Daužykla įkūrėjai, nors ši vieta skaičiuoja dar tik antrus veiklos metus, pati idėja atidaryti tokio tipo pramogą kilo dar prieš karantiną.
Neretai tam tikros verslo idėjos užgimsta jaučiant tam tikrų vietų ar pramogų trūkumą, panašiai nutiko ir šį kartą. Vilniuje galima rasti kino teatrų, ledo arenų, įvairių renginių vietų, o štai tokių ar panašių vietų sostinėje ir aplamai visoje Lietuvoje galima rasti vos keletą. O štai kitose šalyse, ypač didesnėse – tokiose kaip JAV ar Prancūzijoje, ši pramoga yra ganėtinai populiari ir mėgstama tiek vietinių, tiek turistų. Tai skatino pabandyti tokią vietą atidaryti ir pabandyti prijaukinti ir Vilniuje.
Prasidėjusi pandemija ir priverstinis užsidarymas namie, sumažėjęs gyvas bendravimas ir staiga pasikeitusi kasdienybė, daugeliui padovanojo ir emocijų slėpimą, užsisklendimą savyje. Netrukus prasidėjęs karas visai šalia mūsų sienų taip pat daugeliui suteikė begalę apmąstymų, sukėlė įvairių neigiamų emocijų ir jausmų, ypač tokių kaip pyktis, nerimas, neteisybės jausmas.
Visi šie įvykiai ir tapo paspirtimi žmones kviesti atrasti pykčio kambarį, kur nors valandai būtų galima jaustis laisvai ir neįpareigojančiai, bei nevaržomai paleisti emocijas.
Pramoga ar terapija?
Į pykčio kambarį žmonės reaguoja dvejopai – vieni į tai žiūri kaip į pramogą, į vietą, kurioje galima paminėti gimtadienį, atšvęsti mergvakarį ar bernvakarį, surengti teambuilding. Yra ir manančių visai priešingai – tai laiko tarsi terapija, lyg apsilankymu pas terapeutą, kur galima viską išsakyti ne žodžiais, o indų dūžiais. Ir iš tiesų Daužyklą galima laikyti tiek pramoga, tiek terapija, galima pasijusti ir abiejose vietose vienu metu.
Čia dažnai lankosi įmonės, norinčios praleisti laiką su kolegomis kiek kitokioje aplinkoje, vasarą labai populiarūs ir bernvakariai bei ypač mergvakariai. Labai dažnai lankosi ir poros, čia siūlomas ir atskiras „Porų terapijos” paketas. Norintys pabūti lyg terapijoje, dažnai atsineša ir savo daiktų, keliančių neigiamas emocijas, kurių nori atsikratyti. Čia ant indų galima išrašyti savo mintis ir su kiekvienu dūžiu paleisti jas šukėmis, įvairios mintys nugula ir ant pykčio kambario sienų. Iš pradžių užrašai buvo nedideli, kuklūs, bet kuo toliau, tuo labiau jie ryškėjo, didėjo, tapo atviresni ir vis daugiau pasakojantys.
Dažnai ateinantys žmonės iš pradžių jaučiasi nedrąsiai ir nežino kaip reikėtų elgtis, bet apsirengus apsauginį kostiumą, užsidėjus šalmą ir paėmus į rankas beisbolo lazdą bei skambant trankiai muzikai, dar labiau pastiprinančiai emocijas, galima atrasti visai kitą savo pusę, besimėgaujančią dūžtančių indų vaizdu, su tuo kartu išeinančiais ir neigiamais jausmais.
Pramogauti galima ir su kirviais
Įsisukus pykčio kambario veiklai, neilgai trukus pramogos sumanytojai pasiūlė ir kitą, nemažiau intriguojančią pramogą – kirvių mėtymą, kitaip žinoma kaip „axe throwing”. Pas mus tai dar visai naujas ir mažai pažintas terminas, nors kitose šalyse tai yra vis labiau populiarėjanti pramoga, dažnai jau laikoma ir sporto šaka. Ir neveltui – tai skatina ir pajudėti, treniruoti savo rankų raumenis, nes mėtant kirvius tikrai reikia pasitelkti ir jėgą.
Mėtomi kirviai yra įvairaus sunkumo, manevringumo, specialiai mėtymui pritaikyti, lengvesni kirviai. Prie šios pramogos neretai prijungiami ir peiliai, tad kirvių ir peilių mėtymas jau tampa rimta kombinacija, neabejotinai žadanti įdomiai bei neįprastai praleistą laiką su artimaisiais. Kirviai mėtomi į paruoštus taikinius, kurių kiekviena vieta yra įvertinta skirtingu taškų kiekiu, siekiant išsiaiškinti, kuris metikas taikliausias. Apsilankę pramogautojai dažnai nori išbandyti pykčio kambarį ir kirvių mėtymą vienu kartu, ypač tai pastebima, kai apsilanko didesnės grupelės ar įmonės. Taip galima palyginti abi pramogas ir išsirinkti sau artimesnę.
Jei norite išsilieti, atsikratyti erzinančių emocijų, išmokti naujų įgūdžių ar tiesiog papramogauti vieni ar su artimaisiais, užsukite į Vilniuje esančią Daužyklą, kurioje tikrai patirsite nepamirštamas akimirkas!






Daugiau informacijos bei registraciją rasite tinklalapiuose: