PramogosTeatras

Iš naujo atgims prieš 30 metų skambėjęs lietuviškas miuziklas

Sausio 20 d. (penktadienį) Vilniaus „Lėlės“ teatre iš naujo atgims prieš 30 metų skambėjusi Giedriaus Kuprevičiaus muzika ir melodingos Violetos Palčinskaitės eilės miuzikle „Aš tau siunčiu labų dienų“.

Legendinio kompozitoriaus G. Kuprevičiaus ir poetės V. Palčinskaitės pristatinėti nereikia – ne viena karta užaugo dainuodama žinomas arijas iš miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“ ir skaitydama mylimos vaikų  autorės knygas. Tačiau mažai kas žino, kad prieš 30 metų bendradarbiaujant šiems dviems garsiems Lietuvos kūrėjams buvo sukurtas miuziklas, o vėliau ir filmas „Traukinys į Bulzibarą“.

Iš archyvų atkurti prieš tiek daug metų gyvavusį miuziklą kūrybinei komandai buvo tikras iššūkis, o kartu ir lietuviško muzikinio lobio prikėlimas. Neįtikėtina, kad iki šiol ypač aktualiomis temomis kalbantis kūrinys ir nepaprasto grožio muzika buvo užmiršti.

 

Nauji vaikų ugdymo metodai, švietimo įstaigų vadovybės ir mokytojų konfliktai, švietimo įstaigų reformų būtinumas, naujosios kartos sąmoningumas ir drąsa, o svarbiausia – per pamokas neišmoktos tiesos apie “ėjimą” į laimę – štai apie ką kalba šis laikui nepavaldus miuziklas.

Beje, kartu su visuomenei svarbiomis aktualijomis atgis ir prieš 30 metų skambėjusi lietuviška elektroninė muzika – miuziklo žiūrovai išgirs G. Kuprevičiaus prieš dešimtmečius įkurtos lietuviškos elektroninės muzikos pradininkės – grupės „Argo“ – kompozicijas.

Bilietus (kaina – 3 eurai) bus galima įsigyti prieš pat spektaklį „Lėlės“ teatre.

 

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius, libreto autorė Violeta Palčinskaitė, režisierė Margarita Bareikytė, muzikos vadovas Modestas Jankūnas, choreografė Erika Vizbaraitė, koncertmeisterė Aurita Tomelaitienė, kostiumų dizainerė Roberta Raubickaitė, projekcijų autorius Andrius Bareikis.

Vaidina: Kajetana Ageikinaitė, Tomas Alenčikas, Dovilė Keršytė, Artūras Murauskas, Greta Paukštė, Roberta Petrikaitė, Tomas Pukys, Roberta Raubickaitė, Dovilė Rostovskytė, Virginija Straigytė, Greta Šablinskaitė, Gintarė Šmigelskytė.

Renginio puslapis: https://www.facebook.com/events/1183420918432355/

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button