MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Pramogos

Į Vilnių atvežama vienintelė pasaulyje gintaro pirtis

Praėjusių metų lapkričio pradžioje Lietuvos pajūryje buvo atidaryta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis. Pastaroji šį savaitgalį atvežama į Vilnių. Tiesa, į sostinę atvežama sumažinta gintaro pirties kopija, tačiau apžiūrėti ją galės kiekvienas norintis.

Originalios gintaro pirties gamybai prireikė apie trijų tonų natūralaus Baltijos gintaro. Tikroji pirtis primena jaukų ir prabangų gintaro kambarį, ji yra visuomenei viešai prieinama pirmoji tokia pasaulyje gintaro pirtis. Pajūryje esančios gintaro pirties sienos, lubos ir net gultai čia padengti tik natūraliu gintaru.

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2019“ šį savaitgalį (sausio 25-27 d.) bus galima apžiūrėti mini gintaro pirtį, kuri taip pat pagaminta tik iš natūralaus gintaro. Sumažintai unikalios gintaro pirties kopijai pagaminti prireikė apie 50 kilogramų gintaro. 

Naujas traukos objektas Lietuvos ir užsienio turistams

Pirmoji tokia pasaulyje natūralaus gintaro pirtis yra įrengta ir veikia šalia Palangos, poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“. Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus – buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Be kita ko, pirtį norėta įrengti itin estetiškai.

„Svarbiausiu tikslu sau kėlėme žmogaus sveikatai itin naudingo mineralo gintaro teisingą panaudojimą sveikatos stiprinimui. Tarėmės su mokslininkais ir po beveik metų galiausiai turime rezultatą. Gintaras, veikiamas šilumos, į orą išskiria gintaro rūgštį, kuri veikia priešuždegimiškai, yra galingas antioksidantas – tai buvo mums atsakymas, kaip ši pirtis pasitarnaus žmonių sveikatos stiprinimui“, – sako pirtį sukūręs „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša. Pasak jo, pirties įrengimas kainavo apie 100 tūkstančių eurų.

Gintaro rūgštis į organizmą patenka difuzijos būdu, liečiantis ar masažuojant bei gali būti įkvepiamos mikroskopinės dalelės. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus organizme vykstančioms cheminėms reakcijoms.

Paroda „Adventur 2019“ vyks šį savaitgalį (sausio 25-27 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius).

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Socialinių tinklų žvaigždės renginiuose galės lankytis nemokamai

Donatas Andrijauskas

Galvosūkių kambariai – žaibiškai plintanti pramoga

Made in Vilnius

Vienas didžiausių pirkinių pramogų pasaulyje: „Cirque du Soleil“ įsigijo „The Illusionists“ kūrėjus

Evaldas Činga

Čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pat Kaziuko mugės pabaigos

Donatas Andrijauskas

Vilnių su gimtadieniu pasveikino „Cirque du Soleil“ avatarai

Donatas Andrijauskas

Čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pat pavasario

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika