Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras naują koncertų pusmetį pradės ypatingu koncertu – Lietuvoje viešės vienu žymiausių XX a. smuikininkų tituluojamas prancūzas Augustinas Dumay. Garsiausias pasaulio koncertų sales užkariavęs smuiko virtuozas savo pasirodymą surengs sausio 28 d. Vilniaus kongresų rūmų scenoje, orkestro gimtadienio koncerte. Koncertams diriguos orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Tarp žymiausių XX a. smuikininkų kritikai A. Dumay vardą rašo jau seniai. Muzikų šeimoje gimęs talentingasis prancūzas (jo mama buvo violončelininkė ir pianistė, o tėvas – smuikininkas-mėgėjas) griežti smuiku pradėjo būdamas penkerių. Jaunasis vunderkindas į Paryžiaus konservatoriją įstojo sulaukęs vos dešimties, o būdamas keturiolikos jau surengė savo pirmąjį koncertą garsiajame Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre (pranc. Théâtre des Champs-Élysée).

Dumay greitai tapo žinomu Prancūzijoje ir tęsė studijas pas legendinius smuiko virtuozus Nathaną Milsteiną ir Arthurą Grumiauxą. Tačiau lemtingu tapo 1979 m. įvykęs smuikininko susitikimas su Herbertu von Karajanu. Legendinis austrų dirigentas A. Dumay išgirdo atsitiktinai, dirbdamas toje pačioje įrašų studijoje, kur grojo jaunasis prancūzas. Nieko nelaukęs H. von Karajanas pakvietė dvidešimtmetį A. Dumay būti solistu Paryžiuje rengiamame Gala koncerte ir groti kartu su Berlyno filharmonijos orkestru. Tai tapo smuikininko šlovės pradžia – garsiojo prancūzo tarptautinė karjera suklestėjo – jis tapo geidžiamu garsiausių pasaulio koncertų salių ir simfoninių orkestrų solistu.

Nuotrauka: ELIAS Augustin Dumay

Dumay repertuaras apima daugiau nei 40 koncertų smuikui, maždaug tiek pat yra išleista ir kompaktinių įrašų plokštelių, kurių dauguma pelnė apdovanojimus. Išskirtiniais tapo „Deutsche Grammophon“ įrašų kompanijoje išleisti kompaktiniai diskai. L. van Beethoveno sonatos, A. Dumay įrašytos kartu su portugalų pianiste Maria João Pires, žurnalo „International Piano“ yra lyginamos su tokių muzikos grandų kaip A. Grumiauxo ir C. Haskil, Y. Menuhino ir W. Kempffo bei I. Perlmano ir V. Aškenazio darytais šių kūrinių įrašais. Tuo tarpu už W. A. Mozarto koncertų įrašus su Salzburgo kameriniu orkestru A. Dumay buvo vadinamas išskirtiniu šio kompozitoriaus interpretatoriumi („Classica“), o išleistas diskas įvertintas kaip vienas geriausių istorijoje W. A. Mozarto koncertų įrašų („Classic CD“).

Nuotrauka: A. Pozarskio

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncertai su smuikininku Augustinu Dumay (Prancūzija) įvyks sausio 28 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar nuo sausio 1 d. didės jūsų atlyginimas/išmokos/pensijos?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist