rys šalys. Trys kalbos. Trys dienos. Trys tūkstančiai priežasčių nemiegoti iki ryto – jau šią vasarą studentus į sostinę sukvies Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalis „Gaudeamus“.

Birželio 17–19 d. Vilniuje rinksis trečiojo tūkstantmečio karta – 2000 m. ir vėliau gimę vaikai jau užaugo ir yra pasiruošę sudrebinti pasaulį. Įvairiausių specialybių studentai ruošia įspūdingus koncertus, kviesiančius klausytis Lietuvos, Latvijos ir Estijos chorinės ir tradicinių instrumentų muzikos, stebėti įspūdingus šokių pasirodymus atvirose Vilniaus miesto erdvėse. 

Pasipuošę tautiniais kostiumais, į šalį pasidėję konspektus ir kompiuterius, studentai kviečia jau dabar pasižymėti festivalio datą kalendoriuje:

Kas kelerius metus pakaitomis Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje rengiamas festivalis „Gaudeamus“ –  mažesnė, tačiau nė kiek ne mažiau energinga Dainų šventės versija. Šiemet jį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Festivalyje muzikuos ir šoks Vilniaus universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Vilniaus dailės akademijos, Vytauto Didžiojo universiteto, „Vilnius Tech“, Vilniaus kolegijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Klaipėdos universiteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Kauno kolegijos, Latvijos ir Estijos aukštųjų mokyklų studentų kolektyvai. 

Tris šalis – Estiją, Latviją ir Lietuvą – jungia ne tik Baltijos jūra, savita kultūra, bet ir senas tradicijas turinčios dainų šventės. Daugiau nei pusšimtį metų skaičiuojanti studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“ – reikšmingas trijų šalių kultūrinio gyvenimo įvykis, tvirtai Baltijos jūros pakrante žengianti studentų dainų švenčių tradicija. Pirmasis Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalis „Gaudeamus“ įvyko 1956 m. Estijoje, Tartu mieste. Vėliau šventė paeiliui kas ketverius metus imta rengti Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.