Šešioliktą kartą surengtas Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis, gruodžio 10-19 dienomis, savo žiūrovams pristatė net šešis konkursinės programos filmus, kuriuos vertino jauniausioji bei profesionalų žiuri komisija. Šiandien skelbiami ne tik kino festivalio nugalėtojai, tačiau dalinamasi žinia, kad festivalis pratęsiamas ir legaliose namų kino žiūrėjimo platformose, festivalio filmais bus galima mėgautis net iki sausio 9 dienos

Šiais metais vaikų ir jaunimo kino festivalis į žiuri komisiją atrinko 26 vaikus, iš visos Lietuvos, kurie buvo suskirstyti į dvi komandas – nuo 10 metų ir nuo 14 metų. Jaunoji festivalio kino žiuri turėjo peržiūrėti skirtingus festivalio filmus bei rinkosi į virtualius susitikimus su lietuvių režisiere – Kristina Buožyte. Susitikimų metu buvo aptariamas filmų siužetas, vertinami filmo personažai, kreipiamas dėmesys į operatoriaus darbą, filmo muziką bei pačią idėją ir jos aktualumą. Paskutinio susitikimo metu jaunojo festivalio filmų žiuri, po ilgų diskusijų išrinko ir festivalio geriausiuosius! 

+10 filmų programoje, geriausiu filmu žiuri pripažino filmą  – „Naktinis miškas“ (rež. André Hörmann ir Katrin Milhahn, Vokietija, 2021 m.) Jaunoji žiuri pasakoja, kad šis filmas perteikia gražios draugystės tvirtumą ir suteikia vilties, nešdamas žinutę, kad reikia niekada nepasiduoti ir tikėti savo svajonėmis. Žiuri tiki, kad šiuolaikiniai paaugliai tikrai supras šį filmą ir jiems bus be galo įdomu jį žiūrėti! 

Specialus apdovanojimas +10 filmų programoje, skirtas filmui – „Mano tėtis yra dešrelė“ (rež. Anouk Fortunier, Belgija, 2020 m.). Vaikai dalinasi, kad tai kartu ir linksmas, ir rimtas filmas. Žiūrėdami šį filmą galite patirti įvairiausių jausmų, jame labai gražiai atskleidžiamas dukros ir tėčio tarpusavio santykis. Bežiūrint šį filmą galima pasimokyti, kad šeimoje būtina dalintis ne tik daiktais, tačiau ir vertybėmis. Filmas puikiai tiks tiek vaikams, tiek ir suaugusiems! 

+14 filmų programoje, geriausiu filmu išrinktas – „Saulės vaikai“ (rež. Majid Majidi, Iranas, 2020 m.) Filmas atskleidžia nepagražintą ir tikrą, gatvės gyvenimo pamokas gaunančių vaikų realybę. Čia vaikai išnaudojami fiziniams darbams, jiems sunkiai prieinamas išsilavinimas, jie ne visada turi suaugusiųjų palaikymą ir jų ateitis labai miglota. Filme parodoma, kad reikia vertinti tai, kas ne visada yra materialūs dalykai ir primenama, kad tikrai turime kuo džiaugtis, raginama to neužmiršti.

Specialus apdovanojimas +14 filmų programoje, skirtas filmui – „Chaosas“ (rež. Frederick Neegan Trudel, Kanada, 2020 m.) Filmas perteikia jaunos, bręstančios paauglės pasaulį ir sunkumus, kuriuos jai tenka patirti. Santykiai su suaugusiais ir kitais bendraminčiais daro įtaką jos veiksmams. Filme atskleidžiama, jog laimės reikia ieškoti savyje, savo paties vidiniame pasaulyje, nors tai yra sunku, tačiau būtina. 

Šių metų geriausius filmus rinko ir profesionalų žiuri, kurioje režisierė Jūratė Samulionytė, kino operatorius Simonas Glinskis bei aktorė Sonata Visockaitė! Kino profesionalų žiūri nusprendė, kad geriausio filmo apdovanojimas tenka filmui – „Mano tėtis yra dešrelė“! Šis apdovanojimas filmui tenka už nepriekaištingą vaidybą, puikų scenarijų bei filme pateikiamą lygiavertišką požiūrį į vaikus ir tėvus. Filme atskleidžiama, kad dažnai gyvenime ir suaugusieji būna silpni ir neapsisprendę, o kartais ir visai neryžtingi, visai tokie, kokie būna ir paaugliai. Filmo „Mano tėtis yra dešrelė“ istorija pasakoja, kad svarbiausia ne svarstyti, ką daryti ir ko ne, bet ryžtingai veikti ir nebijoti kelyje pasitaikančių išbandymų. Šis filmas puikiai tiks visai šeimai!

Festivalio filmus, vaikams iš visos Lietuvos bus galima stebėti legaliose namų kino platformose www.kinofondas.lt bei www.zmonescinema.lt iki pat sausio 9 dienos, o Vilniuje moksleiviai su Kultūros pasu gali užsisakyti filmus visai klasei ir juos žiūrėti gyvai kino salėse

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist