Festivaliai

Šv. Kazimiero bažnyčioje šventinė dvasia skleisis per Kalėdas, prieš Naujuosius ir vos tik į juos įžengus

Šį sekmadienį, gruodžio 26 d., Šv. Kazimiero bažnyčioje vykstančiame sakralinės muzikos festivalyje „Betliejaus žvaigždė“ – įspūdingas koncertas, kuriame suskambės lotyniškosios olandų kompozitoriaus Jacob de Hann gospelo tradicijos mišios. O gruodžio 30 d. ir pirmąjį naujų metų sekmadienį (sausio 2 d.) koncertai klausytojus džiugins chorų ir vargonų sąskambiu, atliekant gražiausių kalėdinių giesmių programas.

„Laukdami Kalėdų žvaigždės nušvitimo ruošiame vieni kitiems dovanas ir tikime, kad šios šventės bus šviesesnės ir leis mums visiems pajusti artumą ir bendrystę. Todėl gražiausiai metų šventei du žinomi Lietuvos kolektyvai klausytojams rengia įsimintiną muzikinę dovaną. Pakili šventinių koncertų dvasia ir gausios atlikėjų pajėgos paliks neišdildomą įspūdį.“ – sakė festivalio „Betliejaus žvaigždė“ meno vadovė Renata Marcinkutė Lesieur.

Valstybinis choras „Vilnius“ ir šiemet savo 60-metį minintis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ sujungę kūrybinę sinergiją Vilniuje ir Kaune kviečia į Kalėdų dvasia dvelkiančią muzikos valandą. Antrąją Šv. Kalėdų dieną bažnyčių erdvėse skambės melodinga ir viltingai nuteikianti šventinė programa, kurią pradės Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio kalėdinės giesmės. Chorinių iniciatyvų ir kompozitoriaus Joseph M. Martino Kalėdų kantatos „Invitation to a Miracle“ puslapiai pristatys Kristaus gimimo istoriją – nuo pranašystės iki stebuklo paskelbimo. Koncerto kulminacija – lotyniškosios olandų kompozitoriaus Jacob de Hann gospelo tradicijos mišios, sukurtos prieš penkis metus (2016 m.), kurių kiekviena dalis ir melodijos vingis skelbia, kad Kalėdos – yra Kristaus gimimo šventė skirta mums visiems.

 

Gruodžio 30 d. žengti į Naujus metus su rinktinėmis pasaulio tautų kalėdinėmis giesmėmis kviečia choras „Libro“ ir vargonininkė Jarūnė Barkauskaitė. Vilniuje 2008 metais chorvedės Lilijanos Zarankienės suburtas kamerinis choras ir vargonininkė J. Barkauskaitė padovanos klausytojams nepamirštamą vargonų ir choro sąskambį bei šventinę nuotaiką.

O jau sutikus Naujuosius – sausio 2 d. džiugią šventinę nuotaiką sukurs vargonininkė, Kauno religinės muzikos centro įkūrėja Dalia Jatautaitė su kameriniu choru „Sodžius“. D. Jatautaitė – Kauno religinės muzikos centro įkūrėja, aktyvi vargonų muzikos propaguotoja, koncertuojanti įvairiose pasaulio šalyse ir ketvirtą dešimtį skaičiuojantis choras „Sodžius“ paruošė programą, kurioje klausytojai išgirs lietuvių kalėdines giesmes ir šventinę pasaulio muziką.

Šventiniai „Betliejaus žvaigždės“ koncertai vyksta Šv. Kazimiero bažnyčioje iki sausio 9 d., įėjimas į koncertus yra nemokamas, lankytojams būtina dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius ir turėti galimybių pasą ar jam prilyginamą dokumentą.

 

„Betliejaus žvaigždės“ festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalį organizuoja VšĮ „Religinės muzikos centras“ ir VšĮ „Kristupo festivalis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button