Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pakvietė saugiai grįžti į tikruosius savo namus – šalies kino teatrus. Festivalis atsivėrė poetiška prancūzų režisierės Mios Hansen-Løve juosta apie kiną ir jausmus „Bergmano sala“, šiais metais pristatyta Kanų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje. „Scanoramos“ rengėjai pakvietė keliauti į sinefilų pamėgtą Faro salą, kurioje gyveno ir kūrė režisierius Ingmaras Bergmanas, bei pažvelgti į bergmaniškąsias temas iš moters režisierės perspektyvos.

„Šiais metais „Scanoramos“ programa kaip niekada sinefiliška. Atidarymo filmu pasirinkome juostą, subtiliai ir originaliai apmąstančią vienos pagrindinių kino pasaulio figūrų, Ingmaro Bergmano, palikimą ir kūrybą iš moters perpspektyvos. Kiną, jo istoriją ir kūrimo procesą reflektuojantys fimai išsirikiavo ir kitose festivalio programose, originaliais ir netikėtais sąskambiais kviečiančiose leistis į asmenines kino žiūrėjimo patirtis“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Režisierė M. Hansen-Løve kviečia kiekvienam savaip atrasti Faro salą, virstančią kino ir gyvenimo susiliejimo metafora. Jai pačiai sala pasirodė visiškai kitokia nei matytoji I. Bergmano filmuose, ir tai jai patiko labiausiai – atradusi ją tokią pačią, kokią vaizdavo kino genijus, tikriausiai nebūtų radusi vietos sau. Savaime suprantama, saloje ją nuolat persekiojo I. Bergmano dvasia, todėl kurdama filmą, bandė jį apmąstyti ir kartu tyrinėti neatrastą teritoriją.

„Man kinas niekada nebuvo kažkas visiškai asmeniška arba visiška fikcija. „Bergmano sala“ ir kalba apie šią gyvenimo ir kino painiavą. Rodydama filmą filme, bandau parodyti, kaip tikrovė ir fikcija sąveikauja ir viena kitą įkvepia. Fikcija – tai tarsi apsvaigimas, kuriame galiu prarasti arba atrasti save. Kinas gydo, išlaisvina, kelia nerimą ir trikdo mūsų santykį su pasauliu, tarsi svaigulys“, – teigia M. Hansen-Løve.   

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 4–14 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist