Vasario 21–23 dienomis Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“ kviečia pasinerti į žiemos prisiminimus bei atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą pasaulyje. Organizatorių teigimu, tai puiki proga kartu pasidžiaugti žiemos akimirkomis, kurios, dėl globalinio atšilimo, aplanko vis rečiau, bei prisiminti baltą, šaltą žiemą, kurią pasaulis šiuo metu tik sapnuoja.

Festivalyje – ledo meistrų pasirodymai bei pramogos mažiesiems

Anot festivalio sumanytojų, ledo skulptūrų grožis yra unikalus ne tik savo laikinumu, bet ir spindesiu, spalvomis bei neapibūdinama magija, kuri sustabdo laiką ir kviečia žiūrovus į išskirtinių pojūčių kelionę. Renginio dalyvius pasirodymais džiugins ledo meistrai, iš ledo išskaptuosiantys įspūdingas skulptūras, kurios vakare pasidabins įvairių spalvų šviesomis. Šiemet skulptūroms planuojama išnaudoti net 50 tonų skaidraus ledo.

Festivalio svečiai taip pat bus kviečiami pasiklausyti žiemos muzikos garsų, atliekamų iš ledo pagamintais muzikos instrumentais, o mažųjų lankytojų laukia staigmena – čiuožinėjimas nuo specialiai festivaliui pagaminto žiemos kalniuko.

Nuotr.: Ledo meistrai

Nauji rekordai ir saulės spinduliais šildomas vanduo

Festivalio organizatorius „Ledo meistrai“ vadovas Paulius Orlovas atskleidė, jog renginio metu bus siekiama net dviejų rekordų: „Penktadienį rinksime aukščiausią ir gražiausią ledo skulptūrą, o šeštadienį – užšaldysime žmogų lede.“

Tačiau P. Orlovas teigė bijantis, jog šis festivalis visgi gali būti paskutinis: „Žvelgiant į klimato kaitos reiškinius pasaulyje bei Lietuvoje, baiminamės, kad šis festivalis gali būti paskutinis. Klimato atšilimas ledo meistrų darbui, tikėtina, darys įtaką ir ateityje, todėl ilgainiui šios profesijos gali ir nelikti.

Festivalio metu gaminsime elektrą iš saulės spindulių ir šaldysime Lietuvos gelmių vandenį – taip sieksime atkreipti dėmesį į svarbią pasaulyje problemą – globalinį atšilimą.“

Ledo skulptūrų festivalis „Pasaulio sapnas“ vyks vasario 21–23 d. poilsio ir pramogų centre „Belmontas“.

Bilietai bus parduodami renginio metu:

  • Įprastas, vienos dienos bilietas – 6 Eur;
  • Vaikai iki 7 m. įleidžiami nemokamai;
  • Vaikams iki 14 m., senjorams bei neįgaliesiams – 3 Eur.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist