Sekmadienį, birželio 5 dieną, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Prezidentūros vidinį kiemą, kuriame antrus metus iš eilės vyks Žaliųjų idėjų festivalis.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas festivalis duris atvers 10 valandą ryte ir pasiūlys apsilankyti Žaliųjų idėjų mugėje, kurioje lankytojų lauks 23 įvairios aplinkosaugos inovacijos ir žaliosios iniciatyvos. Mugės svečiai galės susipažinti su elektriniais lietuviškais autobusais, leistis į virtualią kelionę po atliekų tvarkymo pasaulį, išbandyti žaliąjį paspirtuką, o drąsiausieji galės dalyvauti juodųjų plokščiamusių degustacijoje.

Susipažinę su žaliosiomis iniciatyvomis, renginio svečiai turės galimybę stebėti Prezidento ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatų diskusiją žaliosios Lietuvos tema.

Lankytojų taip pat lauks vaikams ir suaugusiesiems skirtos Vabzdžių viešbučio ir Biologinės įvairovės palaikymo priemonių ABC dirbtuvės Prezidentūros istoriniame parke.

Vakare, Prezidento rūmų istoriniame parke vyks filmo „Antropocenas: žmogaus era“ peržiūra po atviru dangumi. Trijų režisierių 22-ose šalyse filmuota juosta – hipnotizuojantis ir nerimą keliantis priminimas apie žmogaus aplinkai daromą žalą bei raginimas pabusti.

Viso renginio metu S. Daukanto aikštėje festivalio svečiai galės pasistiprinti maisto vagonėlių siūlomais užkandžiais ir patiekalais.

PROGRAMA

  • 10.00–16.00 Žaliųjų idėjų mugė vidiniame Prezidentūros kieme ir S. Daukanto aikštėje
  • 12.00–13.00 Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. apdovanojimai ir Česlavo Kudabos premijos teikimo ceremonija Kolonų salėje, įėjimas iš vidinio Prezidentūros kiemo
  • 12.00–13.00 Vabzdžių viešbučio dirbtuvės Prezidentūros istoriniame parke
  • 13.00–14.00 Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso laureatų diskusija žaliosios Lietuvos tema Prezidentūros istoriniame parke
  • 15.00–16.00 Biologinės įvairovės palaikymo priemonių ABC dirbtuvės Prezidentūros istoriniame parke
  • 16.05–17.30 Filmo peržiūra po atviru dangumi Prezidentūros istoriniame parke

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist