Vilniuje prasidėjusiame gatvės festivalyje „Spot“ vienam iš renginių – rūko ir garso instaliacijai – pradėjo rengtis menininkas Edwinas van der Heide iš Nyderlandų. Dvi festivalio dienas jo sukurtą rūką bus galima išvysti vidiniame prezidentūros kieme.

Kaip sukurti rūką bet kuriuo paros metu, esant bet kokiems orams ir kaip jį kontroliuoti? Tokį uždavinį išsikėlė menininkas Edwinas van der Heide iš Nyderlandų. Savo išradimą jau rodęs Šveicarijoje, Latvijoje, Olandijoje šįkart jis Vilniuje, prezidentūros kieme rengiasi šeštadienio pasirodymui – rūko ir garso instaliacijai. Pasak menininko, jo tikslas sukurti tikrą rūką, lygiai tokį, koks kyla ryte virš pievų ir ežerų, kad juo mėgautis būtų galima bet kokiu oru, bet kuriuo paros metu.

„Kai sakau „rūkas“, turiu omenyje tikrą rūką, nes žmonės ar netgi čia dirbantys technikai galvoja, kad tai galbūt yra dūmai. Ne, tai ne dūmai, tai tikras rūkas – labai daug labai smulkių vandens lašelių, tvyrančių aplink mus“, – kalbėjo E. van der Heide.

Menininkas pasakojo, kaip pirmiausia paimamas vanduo iš miesto vandentiekio, ir jis pakyla į talpas, kur yra minkštinamas, kad iš jo būtų pašalintas kalcis, kurio dalelės trukdo, kad sistema veiktų.

„Vanduo spaudžiamas labai aukštu slėgiu, keliauja žarnomis į kiemą, ir ten matote raudonus objektus. Aš tuoj jums parodysiu truputį rūko“, –  pasakojo E. van der Heide.

Paklaustas, kiek vandens reikia tokiai instaliacijai, menininkas sakė, kad per minutę sunaudojama 30 litrų, taigi, per vieną 3 val. pasirodymą, sunaudojama daugiau nei 5 kub. m vandens.

Rūko ir garso instaliacija Prezidentūros vidiniame kieme veiks dvi dienas, kelis kartus per dieną po kelias valandas, šeštadienį – nuo 12 ir 9 vakaro. Sekmadienį 3 valandas nuo 15 val.

Instaliacija yra gatvės teatro festivalio „Spot“ dalis. Visi šio festivalio renginiai – nemokami.

Margarita AlperLRT TV naujienų tarnybaLRT.lt

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist