Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ koncertų ciklas Šv. Kotrynos bažnyčioje šiemet pakvietė į netikėtą muzikinę – poetinę ekskursiją, o po Lietuvos miestelius jau pasklido keliaujančių bardamobilių muzikiniai ekipažai. Taip šiemet prasidėjo XVII-asis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Savaitės pabaigai organizatoriai žada dar daugiau renginių Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje bei tradicinius didžiuosius festivalio koncertus Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Pirmąją festivalio dieną dainuojamosios poezijos mylėtojai buvo pakviesti pasinerti į orginalią festivalio preliudiją – dviejų dalių performatyvią muzikinę, poetinę, teatrinę ekskursiją po Šv. Kotrynos bažnyčią ir joje atgyjančią literatūrą. Šį išskirtinį potyrį kūrė multiinstrumentalistas Skirmantas Sasnauskas bei gidas ir skaitovas Donatas Jokūbaitis. „Šio tradicinio – netradicinio pasivaikščiojimo metu dalyviai ištyrinėjo visas Šv. Kotrynos bažnyčios kerteles, patyrė jos išorinį grožį bei viduje esančią dvasią. Vėliau atlikėjai lyg už rankos paėmę žiūrovą vedė per Vilniaus miesto istorijas. Ši performatyvi muzikos ir poezijos sąveika Šv. Kotrynos bažnyčioje atgaivino miesto istoriją, o joje skambėjusi muzika ir poezija panaikino laiko ribas“, pasakojo poetinėje ekskursijoje dalyvavusi jaunosios kartos muzikos kritikė Gabrielė Medingytė. Koncertinėje dalyje skambėjo džiazo virtuozo Skirmanto Sasnausko improvizacijos ir Donato Jokūbaičio skaitomos Juditos Vaičiūnaitės, Kazio Bradūno, Žako Prevero, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir kitų autorių eilės.

Jungtiniai Lietuvos ir užsienio atlikėjų ekipažai jau aplankė Trakus, Skapiškį ir Veisiejus. Pasak organizatorių jau šiandien iš Airijos, Švedijos, Suomijos ir kaimyninės Estijos atvyksta visas užsienio atlikėjų desantas. Šiaurės ir Baltijos šalių bardų suvažiavimo (NORDIC-BALTIC SONGWRITER SUMMIT 2019) dalyviai publikai padovanos nemokamą muzikos ir audiovizualinio meno koncertą Birštono kurhauzo salėje. Tuo tarpu sostinėje prasideda nemokamos trijų dienų kūrybinės Istorijų kūrimo ir kūrybinio rašymo bei atlikimo dirbtuvės jauniesiems kūrėjams ir autoriams.

Ketvirtadienį festivalis pakvies į atidarymo koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Savo naująjį albumą spalio 17 d., 19:00 val., pristatys grupė „Baltos varnos“ su styginiu kvartetu. Žiūrovai kviečiami ateiti anksčiau pasišnekučiuoti prie kvapnios „Caffeine“ kavos puodelio ir įsiamžinti išskirtinėje „Feel the light“ fotosesijoje – juodojoje  palapinėje. Visų lauksime jau nuo 18 val. 

Penktadienio vakarą žiūrovų laukia užsienio ir Lietuvių atlikėjų jungtinis koncertas po šv. Kotrynos skliautais. „Priėmę festivalio iššūkį kitų muzikos stilių atlikėjai – Arina, grupė The Ditties, Kristina Žaldokaitė ir Gospel choras bei siautulingą balkanišką dvasią skleidžiantys „Rakija Klezmer orkestar“ atliks visų laikų geriausias bardų dainas savo stiliumi. Tradicinės ir užsienio šalių autorinės kūrybos tendencijas savo pasirodymuose atskleis užsienio svečiai.  Savo pasirodymus publikai pristatys charizmatiškas duetas Yoanna Ceresa ir Mathieu Goust iš Prancūzijos, dainų kūrėjas ir atlikėjas iš Čarlstono, Pietų Karolinos valstijos (JAV) – Kevin Church, iš Švedijos, Gotlando salos, atvykusi dainuojamosios poezijos „Bjork“ tituluojama Annika Fehling. Savo geriausias dainas iš naujausios koncertinės programos taip pat pristatys atlikėjas iš Airijos – Peter Baxter!“, programos įvairovę pristato festivalio organizatorė Lina Užkuraitytė. „Po koncerto neskubėkite namo. Nuo 22 val. Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje šėls jaunieji muzikantai ir poetai, pristatys savo kūryba jau tradicinėje „Naktinėjimų“ programoje iki paryčių“, kvieča programos sudarytojas, jaunosios bardų kartos atstovas Gytis Ambraževičius.

Savaitgalį programoje sau įdomybių ras ir šeimos, ir jaunieji kūrėjai, ir tradicinės dainuojamosios poezijos gurmanai. Nepraleiskite progos aplankyti rudeniškai spalvingą ir jaukumu dvelkiantį muzikinį nuotykį! Daugiau informacijos www.tai-as.lt arba facebook @festivalis.tai.as Bilietus į didžiuosius festivalio koncertus galite įsigyti: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/xvii-dainuojamosios-poezijos-festivalis-tai-as-66807/

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.