Ketvirtadienio vakarą su pirmąją naktine perklausa Vilniuje buvo atidarytas antrasis audiofestivalis „Banguoja“. „Nepatogaus kino“ organizuojamas hibridinis renginys, kviečia visus mėgstančius klausyti tinklalaidžių, jas kuriančius ar norinčius kurti atrasti unikalų audio dokumentikos žanrą, susipažinti su vietos ir tarptautiniais kūrėjais bei semtis įkvėpimo.

Festivalio programoje klausantiems – kalbų įvairovė ir dėmesys žmogaus teisėms

Rugpjūčio 16-28 d. vykstančio festivalio ašyje net keliolika kruopščiai atrinktų pripažinimą pelniusių ir kylančių, tarptautinių ir vietos garso menininkų kūrinių psichologinės gerovės, ekologijos, aktyvizmo, karo, diskriminacijos, negalios ir kitomis temomis. Festivalio kūriniai sukurti pačiomis įvairiausiomis kalbomis: lietuvių, anglų, suomių, ukrainiečių, prancūzų, danų ir kitomis.

Festivalio klausytojai turi unikalią galimybę kūrinių nemokamai klausytis originalo kalbomis su lietuviškais subtitrais bet kada ir bet kur, namuose ar net keliaujant traukiniais. Visi programos kūriniai prieinami internete, festivalio svetainėje banguoja.lt.

Audio kūrėjams – galimybė mokytis iš patyrusių profesionalų

Rugpjūčio 24–25 d. festivalį vainikuos nemokama virtuali konferencija audio turinio kūrėjams. Konferencijos metu vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su menininkais. Dvi dienas truksiančios konferencijos dalyvių laukia paskaitos ir užsiėmimai skirti tiek pradedantiems audio turinio kūrėjams, kurie dar tik mokosi garso pagrindų, tiek jau patyrusiems, žinias gilinantiems profesionalams.

Garso kūrimo pradmenys pradedantiems kūrėjams

Pradedantys kūrėjai turės galimybę mokytis apie garsą ir kaip kokybiškai jį įrašyti kartu su LRT radijo tiesioginių transliacijų ir įrašų skyriaus režisierių grupės vadovu Mariumi Dunduliu (Lietuva) ir gilintis į garso dizaino pradmenis su kompozitoriumi, garso dizaineriu Axel Kacoutié (Jungtinė Karalystė).

Audio turinio subtilybės patyrusiems kūrėjams

Patyrusių audio turinio kūrėjų lauks paskaitos apie audio turinio kūrimo subtilybes. Žurnalistas ir knygos „Storytelling in Radio and Podcast“ autorius Svenas Pregeris (Vokietija) papasakos apie tai, kaip kurti įtraukiantį dokumentinį pasakojimą ir išlaikyti įtampą. O audio menininkė ir prodiuserė Rikke Houd (Danija) pristatys interviu technikas praversiančias siekiant sukurti charakteringą audio pasakojimą.

Diskusija apie žurnalistiką karo metu

Rugpjūčio 24 d. virtualiai įvyks pokalbis su Ukrainos audio turinio kūrėjais. Diskusijoje „Mano šalį bombarduoja. Aš įrašinėju tinklalaidę“ filosofas, žurnalistas ir rašytojas Volodymyras Yermolenko (Ukraina), nepriklausomos žiniasklaidos ir tinklalaidžių platformos „Urban Space Radio“ redaktorė Kateryna Lytvinchova (Ukraina) ir žurnalistė, aidų vedėja Olha Snitsarchuk (Ukraina) kalbėsis apie tai ką reiškia būti žurnalistu, kai tavo šalyje vyksta karas.

Vilniuje – gyvi renginiai

Internete vykstantį festivalį lydės gyvi renginiai, kviesiantys kolektyviniams potyriams: naktinės kūrinių perklausos, susitikimai su autoriais ir diskusijos.

Festivaliui įsibėgėjant, jo sumanytojai pakvies į renginių ciklą „Opera Social House“ stogo terasoje, Vilniuje. Rugpjūčio 23 d. 21 val. čia įvyks naktinė trumposios festivalio programos perklausa. Rugpjūčio 25 d. 19 val. lauks susitikimas-diskusija su tinklalaidžių „Proto pemza“, „Nara“ ir „Išpakuota“ kūrėjais, kurią lydės vietos pradedančiųjų audio kūrėjų darbų perklausa.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist