Gegužės 7-13 dienomis šešiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose) jau tryliktą kartą vyks festivalis DIZAINO SAVAITĖ, kasmet pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą.

Interpretuodami šių metų festivalio temą – erdvės– festivalio dalyviai paruošė per 80 unikalių parodų ir renginių, supažindinsiančių su aktualiausiomis dizaino lauko tendencijomis bei šalyje kuriančių dizainerių, įmonių, aukštųjų mokyklų projektais.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ypatingas dėmesys šiais metais sutelkiamas į lietuvišką dizainą – vykstant festivaliui veiks ne viena paroda, reziumuojanti tai, kas geriausia buvo sukurta mūsų šalyje.

Taip pat, tendencija kalbėti apie ekodizainą ir žiedinę ekonomiką išlieka ryški ir šiemet – drauge su festivalio dalyviais kviesime atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką ir ją tausojančius dizaino sprendimus.

Pilna festivalio renginių programa: www.dizainosavaite.lt

Festivalio struktūra

Šiais metais festivalio lankytojų lauks:

Renginiai – festivalio dalyvių organizuojami pristatymai, seminarai, parodos, kūrybinės dirbtuvės, atidarymai ir kiti renginiai.

Ekspozicijos – galimybė plačiau susipažinti su įvairių įmonių bei prekės ženklų gaminiais.

Dizainerių vitrinos – pavienių dizainerių ekspozicijos miestų centre įsikūrusių kavinių ir parduotuvių vitrinose.

Svarbiausi šių metų renginiai

Konkurso GERAS DIZAINAS 2018 nugalėtojų darbų paroda

Gegužės 7 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus įteikti nacionalinio konkurso „Geras dizainas 2018“ apdovanojimai. Iš daugiau nei 200 konkursui pateiktų darbų tarptautinė vertinimo komisija išrinko trisdešimt geriausių. Šiais metais dalyviai darbus galėjo registruoti dešimtyje įvairias dizaino sritis apžvelgiančių konkurso kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, produkto ir industrinis dizainas, paslaugų ir socialinis dizainas, vizualinis identitetas.

Po apdovanojimų ceremonijos lankytojams duris atvers ir speciali nugalėtojų darbų paroda. 2018 m. ekspozicija bus įrengta Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir veiks iki birželio 11 d.

Retrospektyvinė paroda „Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas 2012–2017“

„Lietuvos dizaino forumas“, bendradarbiaudamas su „Domus galerija“, pristato retrospektyvinę nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojų darbų parodą. Tris savaites „Domus galerijos“ 1 aukšto fojė veiksiančioje parodoje bus eksponuojami su interjero tematika susiję 2012–2017 m. konkurso nugalėtojų darbai: baldai, šviestuvai, kilimai, įvairūs interjero aksesuarai ir interjero projektai. Gegužės 10 d. 19 val. vyks ekspozicijos pristatymo vakaras, kuriame dizaineriai plačiau papasakos apie savo kūrinius: jų sukūrimo istorijas, konstrukcijų subtilumus ir šiandienį pritaikymą.

Tvaraus ir atsakingo dizaino paroda „ReDesign”

Festivalio metu Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius) bus pristatyti Ekologinio dizaino asociacijos EKODA dizainerių darbai: mada, baldai, daiktai, interjero akcentai. Šia paroda siekiama supažindinti visuomenę su populiarėjančia atsakingo vartojimo tendencija, aplinkai nekenkiančio pasirinkimo, racionalaus išteklių panaudojimo ir ciklinio dizaino galimybėmis. Parodos lankymo laikas: gegužės 7–12 d. 13–19 val.

Dizaino savaitgalis

Po nedidelės pertraukos šiais metais ir vėl atgimsta „Dizaino savaitgalis“, siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį vartojimą ir kviečiantis susipažinti su „Zero Waste“ gyvenimo filosofija. Renginyje galėsite dalyvauti diskusijose, šeimų lauks antram gyvenimui prikeltų daiktų dirbtuvės, „Zero Waste“ dizainerių „pop up“, iš gamyklose likusių nereikalingų medžiagų įrengtas butas, ekologiški užkandžiai ir net „Demoroom“ buities studijos intriguojantis pasiūlymas, kaip XXI a. galima atsisakyti tuoletinio popieriaus! Be to, galėsite užsukti ir pas kaimynus, kurie kuria ir gyvena loftuose ne tik per „Dizaino savaitgalį“! „Dizaino savaitgalio“ renginiai vyks 555 loftų kvartale (T. Ševčenkos g. 16, Vilnius), gegužės 11 d. 18–23 val., gegužės 12 d. 12–19 val.

Tarptautinė paroda „Reconsider Design“

Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune festivalio metu bus eksponuojama 30 atidžiai atrinktų ekodizaino projektų, atkreipiančių dėmesį į mūsų kasdienius įpročius ir jų įtaką aplinkai, ieškančių sprendimų, kaip sumažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį gamtai neprarandant produktų kokybės ir unikalių savybių. Produkto poveikis aplinkai smarkiai nulemiamas jau dizaino kūrimo etape. Tačiau kaip darnos strategijos galėtų būti pritaikytos produktams ir paslaugoms? Paroda „Reconsider Design“ skatina ekodizainą kaip holistinį kūrybinį požiūrį ir remia vidutinio ir smulkiojo verslo atstovų, dizainerių, studentų ir visuomenės edukaciją. Paroda veiks gegužės 9–31 d. Parodos atidarymas – gegužės 8 d. 17 val.

Atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainas ir mada „Namų idėjų centre NIC“

Gegužės 9 d. Namų idėjų centre „NIC“ Kaune vyks renginys, dedikuotas atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainui ir madai. Renginio metu visi susirinkusieji galės susipažinti su šiuolaikinio interjero ir mados ištakomis, pirmieji išvysti specialiai šia proga sukurtą Aleksandro Pogrebnojaus kolekciją bei susitikti su pačiu dizaineriu.

Taip pat, Kaune pirmą kartą „NIC“ teritorijoje bus galima išvysti visą skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybos originalių matmenų skaitmeninio atspaudo parodą. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų.

Paroda „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“

Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtoje parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje eksponuojama žymiausių pastarojo šimtmečio taikomosios dailės atstovų ir dizainerių kūryba, pristatoma šiuos specialistus rengusių švietimo institucijų veikla, taip pat visuomenės skonį ir buities estetikos kryptį formavusių meno gaminių įmonių produkcija.

Ekspozicijoje išskirti rūšiniai taikomosios dailės (tekstilė, keramika, stiklas, metalas, kt.) ir dizaino (baldai, grafinis dizainas) segmentai chronologiškai atspindi kiekvienos srities raidą nuo pirmųjų valstybės atkūrimo žingsnių iki šių dienų, suteikia galimybę gilintis į skirtingų tarpsnių estetikos slinktis, tapatumo paieškas, tradicijų ir inovatyvumo santykį.

Daugiau apie parodą kviečiame sužinoti per ekskursijas:

Gegužės 12 d. 13 val. (lietuvių kalba) ir 16 val. (anglų kalba)

Gegužės 13 d. 13 val. (lietuvių kalba)

Išankstinė registracija e. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 212 1813.

Dizaino aukcionas „Dizainas ieško namų“

Be namų – negerai! Vilniaus dailės akademijos patalpose gimsta nauji dizaino sprendimai ir inovatyvios idėjos. Čia kuriami objektai formuoja ateitį, tačiau po peržiūrų, apkeliavę parodas ir pelnę net pasaulinį pripažinimą, dizaino herojai grįžta į akademijos koridorius… Ir lieka pamiršti. Per „Dizaino savaitę“ (gegužės 12 d. 14-18 val) jie vienijasi „Titaniko“ patalpose (Maironio g. 3, Vilnius), kur vyks vienetinių dizaino objektų aukcionas! Renginys suteiks galimybę įsigyti vienetinių darbų už patrauklią kainą ir jais atnaujinti savo interjerą. Naujų šeimininkų lauks išskirtiniai baldai, šviestuvai, namų aksesuarai ir kiti gaminiai. Aukcione bus galimybė ne tik įsigyti dizaino objektų – kviečiame pabūti jums dar neatrastoje akademijos vietoje, sušildyti ausis muzika ir susipažinti su jaunaisiais kūrėjais!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.