Festivaliai

Prasideda kultinis festivalis „Comic Con Baltics“

Šį savaitgalį, rugsėjo 15 – 16 dienomis antrą kartą įvyks kultinis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Šiais metais renginys plečiasi tiek turiniu, tiek dydžiu, todėl organizatoriai rekomenduoja nepraleisti šių veiklų ir renginio erdvių.

Diskusijos su aktoriais ir kitais renginio svečiais. Šiais metais į renginį atvyksta aktoriai, dirbantys tiek su didžiausiais ir naujausiais televizijos projektais, tiek su kultiniais ir kino istorijai įtaką padariusiais filmais. „Comic Con Baltics“ metu žmonės turės galimybę akis į akį susitikti su aktoriais iš „Žiedų valdovo“ (angl. Lord of the Rings), „Karibų piratų“ (angl. Pirates of the Caribbean), „Vaikštančių numirėlių“ (angl. The Walking Dead), „Sostų karų“ (angl. Game of Thrones) ir „Keršytojai. Begalybės karas“ (angl. Avengers: Infinity War) bei didžiulę įtaką populiariajai kultūrai JAV padariusio serialo „Galingieji reindžeriai“ (angl. Power Rangers). Renginyje savo patirtimi dalinsis ir garso režisierės garso efektus kuriančios filmams ir kompiuteriniams žaidimams. Taip pat svečiuosis prestižiniu Emmy apdovanojimu įvertintas iliustratorius Kaz Prapuolenis bei internetinių komiksų sensacija „The Awkward Yeti“ kūrėjas Nickas Selukas. Abi renginio dienas svečiai ne tik dalyvaus diskusijoje, bet ir dalins parašus bei fotografuosis su gerbėjais.

Kino erdvės. „Comic Con Baltics“ – didelį dėmesį skiria kinui, todėl renginyje lankytojų lauks net dvi kino salės. Vienoje iš jų bus rodomi įvairaus žanro filmai, kuriuos jau spėjo įvertinti Lietuvos auditorija. Tai bus išskirtinė galimybė pamatyti filmus, kurių nespėjote išvysti festivalių ar kino teatrų sezonų metu. Taip pat, šioje kino salėje bus pristatomas išskirtinis prestižinės Maskvos kino mokyklos ir Gerasimovo kinematografijos instituto studentų sukurtas trumpametražis filmas „Magic First“. Pirmoji šio filmo premjera įvyko viename didžiausių
„Comic Con“ renginių San Diego Comic-Con International. Virtualios realybės kino salė kvies patirti kitokį kino potyrį, kuomet jautiesi tikru istorijos dalyviu. Organizatoriai pabrėžia, kad pro akis nepraleistumėte ir visose renginio erdvėse esančių atributų iš įvairių kino filmų. Tie, kurie nespėjo nusifotografuoti ant garsiojo „Geležinio sosto“ iš kultinio HBO serialo „Sostų karai“ (angl. Game of Thrones) ar įsėsti į DeLorean automobilį iš „Atgal į ateitį“ (angl. Back to the future) šiais metais šie atributai vėl jūsų lauks, tačiau bus ir daug kitų.

 

Game&Tech erdvė kvies tuos, kurie domisi tiek naujausiais žaidimais, tiek nori išbandyti klasika tapusius retro Pinball ir kitus arkadinius žaidimus. Besidomintys naujovėmis turės galimybę žaisti kultinius Marvel, Lego serijos NBA 2K, Fifa, Mortal Kombat ir daugybę kitų konsolių žaidimus. Beje, šioje erdvėje turėsite galimybę išmėginti savo jėgas žaidžiant su Lietuvos įžymybėmis. Čia Jūsų lauks ir specialus Bushido ringas, kur galėsite pabandyti nukauti ringo profesionalus.

Išskirtiniai atributai ir prekės. Kaip ir praėjusiais metais, „Comic Con Baltics“ Lietuvos ir užsienio prekybininkai kvies įsigyti riboto leidimo komiksų, POP figūrėlių. Tai viena iš retų galimybių ne tik pamatyti, bet ir paliesti išskirtines prekes. Daugelis prekybininkų į renginį atsiveš vienetinius produktus, specialiai skirtus renginiui ir susijusius su atvykusių svečių projektais.

Cosplay konkursas ir menų alėja. „Comic Con Baltics“ surengs jau antrąjį didžiausią Cosplay konkursą Baltijos šalyse. Abi renginio dienas lankytojus savo kostiumais stebins daugybė cosplayerių net iš 9-ių pasaulio šalių. Menų alėja bus ypatinga ne tik magišku apipavidalinimu, bet ir ten pristatomais išskirtinais lietuvių ir užsienio menininkų darbais.

 

Lietuviškų filmų pristatymai ir teminės diskusijos. „Comic Con Baltics“ ypatingas ir tuo, kad kviečia lankytojus susitikti su lietuviškų filmų kūrėjais. Čia jie pristatys išskirtinius filmų klipus, muzikinius takelius ir pasidalins projektų kūrimo istorijomis. Šiais metais bus pristatomi ir animaciniai filmai. Taip pat lankytojai kviečiami dalyvauti ir diskusijose, nagrinėjančiose legalaus turinio ateitį Lietuvoje bei išgirsti, ką apie audiovizualinio turinio kūrimą mano garsiausi Lietuvos socialinių tinklų turinio kūrėjai.

Lauko erdvė. Šiais metais „Comic Con Baltics“ erdvė plečiasi ir į lauką. Čia mažųjų renginio lankytojų lauks batutai, o ekstremalaus sporto gerbėjų – minirampa, kurioje triukus rodys riedlenčių ir BMX dviračių sporto profesionalai. Organizatoriai siūlo nepamiršti pakelti akių į dangų, nes renginyje įvyks ir Lietuvos F3U dronų čempionatas.

Mažieji superherojai. Jais tikrai bus pasirūpinta. Tiek lauke, tiek renginio erdvėje organizatoriai jiems parūpino specialias vietas, kuriose bus galima žaisti įvairius stalo, edukacinius ir aktyvius žaidimus.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button