Rudenį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vyks naujas literatūros festivalis „Open books“ („Atviros knygos“). Jo organizatoriai siekia tapti kokybiškesnio skaitymo orientyru ir sukurti erdvę autorių ir jų naujausių, pastaraisiais metais išleistų, knygų pristatymui. 

„Kuriame literatūros šventę – renginį, kurio idėja kilo iš poreikio Lietuvoje daugiau kalbėti apie literatūrą, parodyti išskirtinį dėmesį naujausioms knygoms bei jų autoriams. Pagrindinė festivalio dalis bus pavadinta „Autorių galerija“, tad konceptualu, kad ir pačiam renginiui pasirinkome menui dedikuotą aplinką – Nacionalinę dailės galeriją. Galerijos, kaip žinoma, yra skirtos priartinti meną prie žmogaus, ir mes, savo ruožtu, norime priartinti skaitytojus prie rašančiųjų: minėtoji „Autorių galerija“ taps erdve, kur skaitytojai galės susitikti su kūrėjais, aptarti naujausias jų knygas ir idėjas“, – pasakojo festivalio organizatorė Ieva Davydenko, VŠĮ „Open books“ vadovė.

Rugsėjo 21 d. vyksiančiame festivalyje „Open Books“ planuojama pristatyti apie 50 pastaraisiais metais išleistų knygų, kurių didžiąją dalį sudarys grožinė literatūra. Autorius atrinkti padės tiek leidyklos, su kuriomis festivalis bendradarbiaus, tiek festivalį kartu kuriantys: Marius Ivaškevičius, Aidas Puklevičius, Ignas Staškevičius, Mykolas Katkus, Audrius Siaurusevičius, Donatas Puslys ir kiti.

„Kasmet lietuvių kalba išleidžiama šimtai naujų knygų, tad, suprantama, skaitytojams sudėtinga įsigilinti į pasiūlą, juolab perskaityti visų. Festivalio tikslas yra tapti orientyru, kuris rekomenduos, padės atsirinkti. Mūsų komanda kasmet peržvelgs naujausią knygų pasiūlą ir skaitytojams pateiks rekomendacijas, kurios bus sudarytos atsižvelgiant į plačiosios skaitytojų auditorijos lūkesčius“, – sakė I. Davydenko.

Vos vieną dieną vyksiantis renginys apims ir daugiau su literatūra susijusių veiklų: poezijos skaitymus, diskusijas aktualiomis literatūros temomis, parodą ir panašias. Taip pat planuojama pristatyti ir Lietuvoje nematytą formatą – literatūrai dedikuotą gourmet vakarienę. 

„Šiemet numatome penkias diskusijų temas. Pirmiausia kalbėsime apie tai, kad literatūra turi ne vieną gyvenimą ir knygos dažnai atgimsta kine, teatre ar kitokiomis formomis. Taip pat pasikalbėsime, kas visuomenėje yra tabu ir nutylima, o knygos kalba drąsiai ir tuo padeda supažindinti visuomenę, o gal ir spręsti tam tikras socialines problemas. Dar diskutuosime, kaip knygos padeda suprasti istoriją ir kaip mums, lietuviams, jos padeda susitvarkyti su tam tikrais skaudžiais istoriniais epizodais ar įvykiais; kaip istorija priartėja prie skaitytojo per skirtingų asmenybių biografijas. Galiausiai matuosime lietuvių humoro jausmą, kelsime klausimą, ar mokame juokauti ir būti autoironiški”, – sakė D. Puslys.

Festivalis vyks Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje rugsėjo 21 dieną.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist