Kovo 1–6 d. „Skalvijos“ kino centre pirmąkart vyks tarptautinis kino festivalis „Film O’Clock“. Šešiose toje pačioje laiko juostoje esančiose šalyse – Lietuvoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Pietų Afrikos Respublikoje ir Egipte – vyksiančio festivalio programoje pristatoma šių šalių kino klasika ir šiuolaikinių kūrėjų trumpo metro filmai.

Naujas, antrą kartą vykstantis festivalis visose šalyse rodo vienodą programą: 6 kino klasikos filmus ir 2 konkursines trumpųjų filmų programas. Didelis dėmesys skiriamas dokumentikai ir rečiau Lietuvos kino teatruose matomų šalių kinui.

Svarbi „Film O’Clock“ ypatybė – kolektyvinio žiūrėjimo patirtis ir bendrystė. Visi seansai kino teatruose vyks vienu metu, po kiekvienos peržiūros bus transliuojami pokalbiai su kūrėjais. Taip pat vyks virtualūs renginiai, skirti kino industrijos profesionalams.

Kovo 1-ąją visose šalyse festivalis prasidės nuo lietuviškos kino klasikos – Arūno Žebriūno miuziklo „Velnio nuotaka“ (1974), sukurto Kazio Borutos romano „Baltaragio malūnas“ motyvais.

Dokumentiniame filme „Vanduo baubia kaip juodasis buivolas“ (1970),šiandien laikomu tuometinės rumunų kartos kino manifestu, pasakojama apie šalyje katastrofą sukėlusį potvynį. Poetinėje dokumentikoje kino režisūros studentai sutinka žmones praėjus kelioms savaitėms po potvynio, filmuoja improvizuodami, be struktūros ar scenarijaus. Tuo metu filmas dėl ideologinių priežasčių buvo uždraustas.

Su draudimais susidūrė ir kūrėja Binka Zhelyazkova, laikoma pirmaja bulgarų režisiere moterimi. Kino klasikos programoje pristatoma jos siurrealistinė satyra „Pririštas balionas“ (1967). Juosta buvo įtraukta į Venecijos kino festivalio programą, tačiau Bulgarijos valdžia daugiau nei dvidešimčiai metų uždraudė filmą dėl totalitarizmo alegorijos.

Komiškoje dokumentikoje „Keturios moterys iš Egipto“ (1997) atsiskleidžia Egipto visuomenės prieštaravimai. Keturių skirtingų religijų ir įsitikinimų draugių nuomonės, atrodo, išsiskiria kiekviename žingsnyje, tačiau jų draugystei tai netrukdo.

Kovo 6-ąją „Film O’Clock“pasibaigs dokumentine drama „Sugrįžk, Afrika“ (1959), atskleidžiančia žiaurią apartheido politikos neteisybę 1959 m. Pietų Afrikoje. Visus metus režisierius fiksavo geto bendruomenės gyvenimą (tarp jų – ir Nelsoną Mandelą). Kai miestas buvo griaunamas, juodaodžiai gyventojai išstumiami iš jo ribų, o gyvenamoji teritorija atiduodama baltiesiems.

Lietuvoje festivalis vyks tik „Skalvijos“ kino centre. Kiekvienas filmas rodomas tik po vieną kartą.

Festivalį organizuoja „Creatrix Fama“ ir „ABI Foundation“. Renginį remia DACIN SARA.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist