Festivaliai

Mokslininkai 15-ąjį kartą kviečia į „Tyrėjų naktį“

Rugsėjo 27-tąją jau penkioliktąjį kartą geriau pažinti mokslą ir mokslininkus kvies Tyrėjų naktis.

Šiemet, kaip ir kasmet nestigs galimybių pažinti mokslą ir mokslininkus, apsilankyti pažangiausiose laboratorijose, imtis eksperimentų ir atradimų, leidžiančių kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia ir gali būti pastebėti tik pasitelkus mokslininkų bei technologijų draugiją. Tikslesnė programa paaiškės jau rugsėjo pradžioje!

Europos tyrėjų naktis paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

 

Muzikos technologijos

Mokslo populiarinimo renginys „Tyrėjų naktis“ ir šiais metais stebins bei kvies domėtis mokslu Nacionalinėje bibliotekoje. Muzikos technologijos – tai išskirtinė itin skirtingas sritis jungianti industrija (muziką ir technologijas), be kurios įsivaizduoti šiandienį gyvenimą būtų sudėtinga. Turime omenyje muzikos įrašus, jų leidybą, taip pat muzikologiją, mikrofonizaciją, akustiką, fiziką ir net programavimą. Edukacinės programos dalyvius supažindinsime su muzikos technologijų sudedamųjų dalių pagrindais, aptarsime atliekant garso įrašus naudojamą programinę ir techninę įrangą ir patys pabandysime įrašyti garsą. Visus susidomėjusius kviečiame išbandyti garso režisieriaus vaidmenį.

Be rizikos nėra fizikos

Nori patirti riziką be pasėkmių? Ateik pas mus ir sužinok, kaip iš banano pasidaryti plaktuką; suprask, kad dūmus iš burnos skleidžia ne tik drakonai; patirk, kad ledas ne visada būna šaltas ir pamatyk, kaip metalas tirpsta tavo akyse.

Inicialinių raidžių dirbtuvės PATS SAU

Mokslo populiarinimo renginys „Tyrėjų naktis“ ir šiais metais stebins bei kvies domėtis mokslu Nacionalinėje bibliotekoje. Kviečiame aplankyti dirbtuvės PATS SAU. Dirbtuvėse bus galima supažindinti su vienu iš knygų meninio puošimo elementais – inicialine raide. Pirmame užsiėmimo etape dalyviai sužinos apie senąją ir dabartinę knygų puošybą, pamatys įvairius skaitmeninius ir tikrus inicialinių raidžių pavyzdžius. O antrame – gaus progą patys pasigaminti dekoratyvią inicialinę raidę: pirmąją savo raidę, padedami dirbtuvių darbuotojo, išsipjaus specialia lipdukų pjaustykle (ploteriu), ją klijuos ant tvirto pagrindo ir pasitelkdami įvairias technikas dekoruos savo inicialinę raidę.

 

DAUGIAU RENGINIŲ RASITE ČIA.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button