Festivaliai

Mados „Injekcijos“ finalas – geležinkelio stoties laukimo salėje

Blogas tas karys, kuris nenori tapti generolu, bet prieš užkariaujant pasaulį pirmiausia reikėtų sužavėti gimtąjį Vilnių. Todėl lapkričio 16-ąją simbolinio mados naujokų starto atskaitos tašku taps Vilniaus geležinkelio stotis – centrinėje laukimo salėje  šurmuliuos konkurso „Injekcija“ finalas.

Sakoma, kad renkantis būstą svarbiausia yra šventoji trejybė: vieta, vieta ir dar kartą vieta. Ne mažiau svarbi ji ir galvojant apie madų renginio lokaciją – kasmet norisi įdomesnės erdvės, kuri duotų pridėtinės vertės dizainerio parodymui ir būtų patraukli žiūrovui.

„Kai vieniems tenka dirbtinai simuliuoti lokacijas, mes turime unikalią galimybę veikti autentiškose vietose. Ten, kur susikerta svarbiausi keliai ir infrastruktūros arterijos, visada verda gyvenimas. Stotis, kaip ir turgus, akimirksniu atskleidžia tikrąjį miesto pulsą. Visos didžiosios gyvenimo kelionės ir nuotykiai prasideda būtent čia“, – sako konkurso „Injekcija“ sumanytoja ir „Mados infekcijos“ idėjos vadovė Sandra Straukaitė.

 

Stotis niekada nemiega

Geležinkelio teritorija konkurso „Injekcija“ organizatoriams gerai pažįstama – prieš dvejus metus renginys vyko Vilniaus lokomotyvų remonto depe. Šių metų veiksmo vieta – stoties laukimo salė, kurios didingas mastelis ir nesurežisuota aplinka taps unikalia scenografija dalyviams, žiūrovams ir keliautojams.

Nors stoties rajonas jau kurį laiką įvardijamas kaip vienas perspektyviausių, „Vilnius Connect“ – geležinkelio stoties teritorijos ambicingas modernizavimo projektas – grąžins deramą sostinės vizitinės kortelės statusą.

„Mūsų vizijoje – gyvybinga stoties teritorija, jungianti kuriančius ir ieškančius naujų patirčių unikaliose erdvėse. Žmonių ir kūrybiškų idėjų čia niekada nebus per daug, o tokie renginiai kaip „Injekcija“ padeda įpūsti naujų vėjų ir priverčia mus iš naujo atrasti įprastas erdves“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ Turto valdymo paslaugų centro Strategijos ir veiklos vystymo skyriaus vadovė Julija Abromavičienė.

 

„Berlyne visada apsistoju tame pačiame viešbutyje, pro kurį driekiasi geležinkelis. Stotis niekada nemiega, o nesibaigiantis traukinių judėjimas – geriausias miesto fonas. Todėl baltai pavydžiu svečiams ir žiuri nariams, kuriuos apgyvendinsime ką tik duris atvėrusiame „Railway Apartments“ viešbutyje“, – prisipažįsta dizainerė S. Straukaitė.

Informacija keleiviams, norintiems išvykti – eskizų pateikimui laiko liko nedaug, iki spalio 8 dienos. Bilietus į pagrindinį „Injekcijos“ renginį nuo rugsėjo 27 d. platins „Tiketa“.

Konkurso „Injekcija“ atrankoje gali dalyvauti profesionalūs dizaineriai ir studentai, kurie dar nėra žengę „Mados infekcijos“ podiumu. Darbų eskizus komisijai reikia pateikti iki spalio 8 d., o atrinktieji lapkričio 16 d. vyksiančiame renginyje komisijai ir žiūrovams pristatys po 5 įgyvendintus kolekcijos modelius. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button