Vasario 16-18 dienomis Vilniuje, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, jau dvyliktą kartą vyks Kino ir televizijos katedros studentų organizuojamas „Šoblės“ Kino Festivalis. Tai vienintelis tarptautinis studentiško kino festivalis Lietuvoje bei visose Baltijos šalyse. Festivalio tikslas yra supažindinti žiūrovus su studentišku kinu, jo aktualijomis ir kūrėjais. Šiais metais visi švęsime ne tik filmus, bet ir Kino ir televizijos katedros gimtadienį. 30-ojo katedros jubiliejaus proga festivalis savo svečius kvies ne tik į specialią šventinę atidarymo programą ir kitas filmų programas, bet ir į įvairiausias gimtadienio veiklas – ekskursijas, parodas, konferencijas, diskusijas.

Šiais metais festivalyje netrūks nei Lietuvos, nei užsienio kūrėjų darbų. Festivalio svečiai turės galimybę išvysti kelias filmų programas: Nacionalinę konkursinę filmų programą, kurios laimėtoją rinks patys žiūrovai; Moksleivių filmų programą – mokyklinio amžiaus kūrėjų, dar tik pradedančių savo kelionę kino lauke, darbus; tradicinę „Šablevičiaus ir draugų“ – senosios lietuvių dokumentikos grandų – programą; Tarptautinę, LMTA bendraminčių užsienio mokyklų kūrėjų, programą; Subtilaus skonio programą – programą, kurios tikslas drauge pasidžiaugti pirmais, kad ir nelabai vykusiais, žingsniais padėtais filmų kūrimo kelyje.

Kino ir Televizijos katedros gimtadienio proga „Šoblės“ Kino Festivalis savo lankytojus kvies ir į kitas veiklas. Festivalio metu vyks apskrito stalo diskusija su jaunosios kartos kino kūrėjais bei prieš kelerius metus festivalyje debiutavusi „Labai svarbi konferencija“, kurioje humoristinius pranešimus skaitys katedros studentai ir dėstytojai. Be to, viso festivalio metu veiks paroda, mininti jau tris dešimtmečius besitęsiančią katedros istoriją, o visi susidomėję taip pat galės praeiti specialiai festivaliui paruoštu ekskursijos maršrutu po Sluškų rūmus – dabartinę Kino ir televizijos katedros erdvę.

Nors „Šoblės“ Kino Festivalis yra šventė mums, kino kūrėjams, reaguodami į Rusijos karą prieš Ukrainą, festivalį norime skirti ir pagalbai Ukrainos žmonėms. Dėl šios priežasties praeitais metais festivalio metu buvo renkamos lėšos, kurios nukeliavo į paramos organizaciją „Mėlyna ir geltona“. Šiais metais ši
iniciatyva bus tęsiama.

12-asis „Šoblės“ Kino Festivalis vyks vasario 16-18 dienomis LMTA IV (Sluškų) rūmuose, 104 auditorijoje (T. Kosciuškos g. 10, Vilnius).

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist