Festivaliai

Kultūros naktyje – solidarumas su Ukraina: dviračių paradas, koncertas ir 3D instaliacija

Jau kitą penktadienį, birželio 17-ąją, vyksiantis kasmetinis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ suteiks progą vilniečiams ir miesto svečiams virš 90 skirtingų kultūros ir meno renginių – koncertų, parodų, instaliacijų, spektaklių, kūrybinių dirbtuvių ir ekskursijų. Kaip ir kasmet, renginių programa natūraliai atspindi svarbiausius lūžius kultūros lauke – todėl 2022-ųjų metų Kultūros naktis su viltingu šūkiu „Šviesa visada laimi“ kviečia apsilankyti solidarumą su Ukraina išreiškiančiuose renginiuose.

Nors toliau minimi tik tiesiogiai su Ukrainos menininkais, jos palaikymu susiję renginiai, reiktų paminėti, kad iš beveik 100 skirtingų festivalio renginių kone kas antras aktyviai išreiškia palaikymą Ukrainos žmonėms ir šalies suverenitetui.

Koncertai su Ukrainos atlikėjais

Ukrainos atlikėjų koncertų maratonas prasidės Valdovų rūmuose –renginyje „Skambantys Valdovų rūmai“ 19:00 pasirodys trys skirtingi atlikėjai iš ukrainos: su daina rusų kariniam laivui išgarsėjusi televizijos projekto „Meilė be sienų“ dalyvė Olena Enko, džiazo atlikėja Valeryia Kucherenko ir ukrainietiško folk roko grupė „Очеретяний кіт“.

 

Rotušės aikštėje vyksiančiame renginyje „LATGA autorių namai“ taip pat 19:00 pasirodys seserų dvynių, Tomos ir Irinos Butko, indie pop, roko ir folk duetas „BeTwins”. Kiek vėliau, 22:00 į tą pačia sceną lips Ukrainoje itin populiarūs, per 26-erius gyvavimo metus jau 7 albumus išleidę britpop žanro atstovai – grupė „Друга Ріка”.

Saulei nusileidus, 23:00, „Vasaros terasos“ Muzikos scenoje pasirodys Eliza Izmalkova – ukrainietė atlikėja, gerai pažįstama iš šį pavasarį sparčiai paplitusio Youtube įrašo, kuriame su būriu lietuvių moterų atliko patriotinę ukrainietišką dainą.

Dviračių paradas už laisvą Ukrainą

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjų lauks dviračių paradas, kuriuo bus siekiama išreikšti palaikymą Ukrainai ir šiuo metu Vilniuje apsistojusiems ukrainiečiams – karo pabėgėliams. Renginio organizatoriai visus norinčius 19:00 kvies į Užupio meno inkubatoriaus kiemą, kuriame vyks dviračių puošimo dirbtuvės su „VeloMagia“, o 22:00 – į Katedros aikštėje startuosiantį 16 km. maratoną Vilniaus gatvėmis kartu su Ukrainos vaikais ir Bangerland DJ muzika. Renginio metu vyks įdomiausio dviračio konkursas.

 

Įspūdingos 3D projekcijos ant Nacionalinės dailės galerijos

Vienas iš didžiausių birželio 17-osios įvykių – Rock n‘ Light studijos (Ukraina) ir Ukrainos instituto parengta 3D grafikos instaliacija ant Nacionalinės dailės galerijos sienų. Meno vadovės Tais Poda ir elektroakustinio kolektyvo „Ptakh Jung“ kūrinyje – judančių vaizdų ir muzikos sinergija, fiksuojanti 56 monumentalių mozaikų paviršius. Projektas gilinasi į monumentalumo, skaitmenizacijos ir kultūrinės atminties sąveiką bei problematiką, siekia išsaugoti monumentaliojo meno paveldą. Gilintis į įvairiasluoksnį Ukrainos monumentaliosios dailės pasaulį ir jį atgaivinti skaitmeniniame kūrinyje padėjo nuoseklus bendradarbiavimas su fotografu Jevhenu Nikiforovu ir jo 2013–2021 metų dokumentinis projektas „Sovietinė Ukrainos mozaika“. Įspūdinga muzikos ir šviesos kelionė abejingų nepaliks.

Ukrainos kinas

„Kino Deli“ kvies kino gurmanus susipažinti su specialiai atrinktais, vaidybiniais ir dokumentiniais, įdomiausių Ukrainos autorių filmais – O. Kostiuk „Gyva ugnis“, S. Mozgovyi „Žiemos sodo istorija“, R. Perfilyiev „Negarbingi vergai“ ir O. Morgunets-Isaenko „Varpų giesmė“. Norintiesiems vertėtų suskubti – seansų ir vietų salėje kiekis ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“

Simono Daukanto aikštėje Kultūros nakties metu bus atidaryta skulptoriaus ir keramiko Giedriaus Mazūro instaliacija „BLUE YELLOW“. Tai – kaleidoskopo principu senuose bidonuose sumontuoti veidrodžiai, kuriuose tarsi taikinyje atsispindi besikeičiančios Ukrainos vėliavos spalvos. Instaliacija aikštėje bus eksponuojama iki birželio 22-osios dienos.

 

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button