Festivaliai

Kultūros naktis 2022: įspūdingas šviesos ir choreografijos spektaklis „GUIDE“ iš čekijos

Jau šį penktadienį vilniečių ir miesto svečių lauks ypatingas kultūros ir meno įvykis – kasmetinis festivalis „Kultūros naktis“. Kaip ir kasmet, festivalio programoje – ne tik geriausių Lietuvos atlikėjų, aktorių ir šokėjų pasirodymai, parodos ir instaliacijos, bet ir kruopščiai atrinkti svečiai iš užsienio. Vienas iš ambicingiausių šių metų „Kultūros nakties“ projektų – choreografės Veros Ondrašikovos vadovaujamo čekų kolektyvo audiovizualinis šokio spektaklis „VEDLYS“ (ang. „GUIDE“).

Ne vieną tarptautinį apdovanojimą už šviesų meną ir choreografiją pelnęs projektas derina sudėtingas scenos šviesos technologijas ir precizišką choreografiją. Gyvai skambant čekų kompozitoriaus Filipo Míšeko muzikai, netikėtai greitai kyla, griūva, formas keičia menamos sienos. Įspūdis kuriamas ne tiek išmaniųjų technologijų pagalba, kiek dviejų šokėjų tikslumo, žmogiškumo ir organikos pagalba. Senas ir jaunas kūnas scenoje ištrina ribas tarp „tada“ ir „dabar“, klausia: ar atsigręžę į nugyventas dienas, sugebėtume išvengti to, ką šiandien pripažįstame buvus klaidomis? Ar mokėtume paklausti, priimti patarimus?

„Menų spaustuvės“ juodojoje salėje penktadienį bus rodomi keturi „VEDLIO“ seansai – 19:00, 20:00, 21:00 ir 22:00. Vos 20 minučių trunkantį šviesų, šokio ir gyvos muzikos įvykį vieno seanso metu išvysti galės iki 200 žiūrovų.

 

Trumpas pasirodymas itin paveikus – britų dramaturgas Bush Hartshorn įspūdį apibūdino, kaip „itin išradingą žaidimą su žiūrovo akimis“, o vengrų kritikė Anna Dohy jį prilygino skrydžiui lėktuvu tarp debesų: „Ar žinote jausmą, kai skrendi lėktuvu ir matai didžiulius debesis, tokius neperžengiamus, kad negali įsivaizduoti kritimo kiaurai juos? Šis jausmas itin stiprus Veros Androšikovos choreografijoje – dūmų ir šviesos sienos neleidžia atlikėjams susitikti.“ (Springback Review, 2017).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button