Festivaliai

Kristupo vasaros festivalio uždaryme lyriškąją pusę atskleis grupė „Basi“

Daugiau nei 40 renginių šią vasarą surengęs Kristupo vasaros festivalis kiekvieną klausytoją kvietė atrasti jam artimas muzikines kryptis ir pažinti erdves, kuriose skamba muzika. 24 – ąjį muzikos festivalį uždarys akustinis rokenrolo grupės „Basi“ koncertas, vyksiantis VU botanikos sodo Vingio skyriuje.

Rugpjūčio 28 d. išskirtinė grupės „Basi“ koncerto „Kitaip“ programa atskleis lyriškąją charizmatiškų rokerių pusę, o greta žinomų bei pamėgtų dainų, publika išgirs ir visiškai naujus kūrinius. Interviu su grupės nariais apie artėjantį pasirodymą ir lietuviškumo puoselėjimą.

 – Kristupo vasaros festivalyje pristatysite naują programą „Kitaip“. Tai kas gi bus kitaip šiame koncerte?

 

– Pradėkime nuo to, kad mūsų koncertas bus akustinis. Senos ir naujos dainos skambės ramiau, lyriškiau. Prie mūsų įprastinės instrumentinės sudėties prisijungs pučiamųjų kvartetas, įliesiantis naujų spalvų. Mums labai svarbu rokenrolo dvasią perkelti į akustinę formą. Ir nors to nedarėme jau kelerius metus, tikime, jog pasirodymas būtent tokia sudėtimi (klavišiniai, gitaros, vokalas, perkusija, pučiamieji)  palies klausytojų ausis.

 – Ką Jums reiškia koncertuoti Kristupo vasaros festivalyje?

Galimybė koncertuoti tokiame festivalyje, kuris turi gražias tradicijas, mums yra įvertinimas bei patvirtinimas, kad judame teisinga kryptimi. Matant kokio lygio muzikantai čia groja, tai tampa didele garbe ir atsakomybe. Trumpai tariant, labai džiaugiamės, jog tapsime Kristupo vasaros festivalio istorijos dalimi.

 

 – Tarp kitų grupių išsiskiriate tuo, jog kuriate tik lietuviškus dainų tekstus. Ar tai principinė nuostata ir kodėl taip nusprendėte?

Pradėjome kurti lietuviškai. Mūsų gimtoji kalba labai turtinga, tad ja lengviau perteikti mintį, jausmus ir apskirtai visa, kas glūdi dainų tekstuose.

 – Šiais metais, minint Lietuvos šimtmetį, daug kalbama apie lietuvybės puoselėjimą, lietuviškų vertybių saugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Ar Jums yra svarbu puoselėti lietuviškumą ir kodėl?

 

Puoselėti lietuviškumą labai svarbu. Tačiau nepalieka jausmas, jog kalbame apie tai daugiau, nei jaučiame. O kodėl svarbu puoselėti? Kad nepamirštumėme tų, kurie laimėjo mūsų laisvę ir žuvo dėl jos. Kad suvoktume, kokia to kaina.

 – Viename straipsnyje sakėte, jog „Basi“ – tai penkios skirtingos asmenybės susikalbančios per muziką“. Kuo tos skirtingos asmenybės papildo viena kitą? Kas įkvepia muzikuoti kartu?

Įkvepia, be abejonės, meilė muzikai. O kodėl kartu? Esame kardinaliai skirtingi, tačiau mūsų vertybės sutampa. Jeigu bent vienas iš mūsų pasitrauktų, rodos, griūtų BASŲ grandinė, o muzika nebebūtų tokia, kokia yra. BASI –  tai  šeima, sudaryta iš skirtingų patirčių ir muzikinių skonių, išauginanti tai, kas skamba scenoje.

 

 – Kokios grupės ar atlikėjai padarė didelę įtaką Jūsų muzikiniam skoniui?

Roko legendos kaip „Queen“, „AC/DC“, „Metallica“, „Rolling Stones“, „Red Hot Chili Peppers“, „Gorillaz“, „Arctic Monkeys“, „Hiperbolė“. Šios grupės padėjo nusibrėžti kryptį ir patikėti, kad tokia muzika yra amžina.

 – Kokie Jūsų artimiausi muzikiniai planai?

 

Artimiausias planas yra groti Kristupo vasaros festivalyje. Jam ruošiamės ypatingai atsakingai, mums tai labai svarbus koncertas, kuriame atiduosime visas savo jėgas. O toliau – kaip Dievas duos. Keep*

Rugpjūčio 28 d., antradienį, 19 val. VU Botanikos sodo Vingio skyriuje skambės specialiai Kristupo festivaliui rokenrolo grupės „Basi“ paruošta išskirtinė, akustinė programa. Koncerte „Basi. Kitaip“ skambės autorinės grupės dainos: „Kitas aš“, „Rojus į kairę“, „Niekas nevyksta veltui“ ir kt. kūriniai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button