Festivaliai

Jubiliejinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ žada suartinti tautas bei kartas

Šiemet jubiliejinis penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ spalio 17–21 dienomis per muziką sieks suartinti skirtingas tautas bei kartas. Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ organizuojamas renginys į sostinės Šv. Kotrynos bažnyčią sukvies dainuojamosios poezijos pažibas iš Prancūzijos, Airijos, Rusijos, Belgijos, Bulgarijos, Lietuvos ir gerbėjams dovanos daug gerų emocijų, netikėtų susitikimų bei įspūdingų pasirodymų.

Atsigręš į etninę kultūrą ir multikultūrinį skambesį

XV festivalyje „Tai – aš“ klausytojai turės puikią galimybę pasimėgauti multikultūriniu skambesiu. Ne veltui festivalį atidarys jau tradiciniu tapęs koncertas „Muzika  iš šaknų“, kviesiantis prisiliesti prie etninės kultūros. Į sceną lips dainų autoriai ir atlikėjai, kurie peno kūrybai semiasi iš savo bei kitų tautų etninės kultūros.

 

Viena didžiausių vakaro žvaigždžių – dainininkė ir dainų kūrėją Lilly Drumeva iš Bulgarijos, kurios kūryboje gausu unikaliu skambesiu pasižyminčio bluegrass, vadinamu viena iš country muzikos stiliaus atšakų, bei bulgarų liaudies muzikos elementų. Country muzikos stilius, o taip pat airiškas folkloras turėjo didžiulės įtakos ir kito vakaro svečio kūrybai – Brendanui Monaghanui iš Šiaurės Airijos.

„B. Monaghanas turi labai elegantišką skonį muzikai, jis kuria ir dainuoja iš širdies. Šio muzikanto melodijos labai jautrios ir tiesiog puikiai akomponuoja rudeniui“, – apie B. Monaghano kūrybą rašo užsienio spauda.

 

Lietuvai įsimintiname koncerte atstovaus viena iš dueto „Laiminguo“ seserų – Agota Zdanavičiūtė. Vakarą ves ir klausytojus savo kūryba džiugins kompozitorius ir atlikėjas Algirdas Klova su instrumentine grupe „Vydraga“, Daiva Steponavičienė (Rugiaveidė) su šeima, autorius ir atlikėjas Ričardas Mikalajūnas bei rusų dainuojamosios poezijos, liaudies dainų atlikėjas Jevgenijus Kirjackis.

Pasimėgauti nepamirštamu multikultūriniu skambesiu kvies ir koncertas „Iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“. Visas būrys skirtingų šalių atlikėjų Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos garsais žada pasibelsti į klausytojų jausmus ir mintis.

Prancūzė Evelyne Gallet, lietuviškų šaknų turintis rusas Youra Vizbor jaunesnysis, Wim Segers ir Ellen Steegen  iš Belgijos – šie talentingi kūrėjai, viešintys festivalyje „Tai – aš“, kartu su ryškiomis ir jaunąjai kartai atstovaujančiomis Lietuvos žvaigždėmis Aiste Lasyte, Bjelle III, „Kamanių šileliu“, Vygantu Kazlausku su grupe, Gyčiu Ambrazevičiumi ir grupe vienam vakarui suvienys savo jėgas bei dovanos tarptautinį prieskonį turinčią programą, į klausytoją prabilsiančią skirtingomis kalbomis.

 

Muzika suvienys skirtingas kartas

Ištikimų gerbėjų ratą spėjusio suburti festivalio organizatoriai neabejoja, jog skirtingas kartas gali jungti daugelis dalykų, bet svarbiausias – meilė. O meilė muzikai šį ryšį padaro stiprų, gilų bei ypatingą. Taigi šiemet net du festivalio koncertai kvies stiprinti šį ryšį tarp šeimos narių, skirtingų kartų.

Šviesias rudens akimirkas dovanosiantis ,,Tai – aš“ nepamirš pačių mažiausiųjų – bardai muzika išradingai kreipsis ne tik į tėvelius, bet ir į vaikus. Koncertas „Bardai vaikams. Dainuoja visi!” puikiai pateisins savo pavadinimą, nes muzikuoti bus kviečiami visi – ne tik rimti dėdės ir tetos bardai, bet ir vaikučiai, jų tėveliai, močiutės ir seneliai, mokytojai bei auklės.

 

Puikią nuotaiką visiems susirinkusiems garantuos charizmatiškasis Jurgis Did (aka. Jurgis Didžiulis), priversiantis nusišypsoti ir didžiausius rimtuolius, o jaukumą kurs Veronika Povilionienė su dukra Rima Povilionyte. Šįkart į mažųjų bei jų tėvelių širdis bus prabilta ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis: vaikiškas daineles, dalimi išverstas į mūsų kalbą, dainuos visi festivalio „Tai – aš“ užsienio svečiai, tarp kurių – Prancūzijos, Rusijos, Belgijos ir kt. šalių atlikėjai bei dainų autoriai.

Festivalį įspūdingu koncertu „Tai – mes“ patikėta uždaryti ryškiausioms Lietuvos dainuojamosios poezijos scenos žvaigždėms su savo šeimos nariais. Charizmatiškasis scenos grandas Aidas Giniotis į sceną žengs su sūnumi Ignu, nepakartojamą gausios šeimos muzikinį susitikimą dovanos Saulius ir Jokūbas Bareikiai kartu su Jokūbo žmona Dominyka bei dukromis Barbora ir Severija. Savo muzikiniais atradimais publiką džiugins artistiškieji Gediminas ir Ainis Storpirščiai, jautrų ir šiltą autorinių dainų pasirodymą surengs šeimyninis trio – Teresė ir Milda su tėčiu Gintaru Andrijausku.

 

Taigi, nepraleiskite unikalios galimybės pasinerti į svajingus dainuojamosios festivalio „TAI – AŠ“ ritmus ir pakvieti savo tėčių, mamų, sūnų, dukrų ar senelių – juk muzika jungia!

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš” rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button