Festivaliai

Jubiliejinė, 15-oji Gatvės muzikos diena įvyks: paskelbta data

Džiugi žinia gyvos muzikos mėgėjams – Gatvės muzikos diena grįžta ir įvyks jau šią vasarą. Tradiciškai gegužės mėnesį rengiama Gatvės muzikos diena šiais metais perkelta į liepos 17-ąją, šeštadienį. Organizatorių teigimu, toks sprendimas buvo priimtas dėl šalyje galiojančių karantino apribojimų.

Jubiliejinės 15-osios Gatvės muzikos dienos tema – „Gimė garsas“. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, šie metai Gatvės muzikos dienai itin svarbūs. „Būtent prieš 14-ką metų Vilniuje gimė pirmieji gatvės muzikos garsai, kurie liepą nuskambės 15-tą kartą visoje Lietuvoje. Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti jaunąsias muzikantų kartas, kuriems ši šventė neretai – pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sakė V. Mamontovaitė.

Liepos 17-ąją išeiti į gatves ir muzikuoti kviečiami visi – mėgėjai ir profesionalai, nepriklausomai nuo to, groja roką, popmuziką ar tradicinę muziką. Savo pasirodymo laiką ir vietą atlikėjai registruoti gali jau dabar – svetainėje www.gmd.lt

 

Tradiciškai prie šventės kviečiami prisijungti ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų gyventojai. Šventės organizatorių duomenimis, šiuo metu Gatvės muzikos dieną surengti ketina jau 24 Lietuvos miestai ir miesteliai, tarp jų – Kaunas, Panevėžys, Šiauliai bei Klaipėda. Renginio dieną skambės ne tik gatvės, bet ir viešasis transportas.

Renginio dieną skambės ne tik sostinės gatvės, bet ir viešasis transportas. Prie šventės Vilniuje jau ketvirtą kartą jungiasi „Susisiekimo paslaugos“ ir kviečia miestiečius į festivalį įsijausti su šūkiu „JUDU po miestą paprastai“.

„Gatvės muzikos diena neabejotinai yra vienas tų renginių, kurie visą Vilnių tiesiogine to žodžio prasme išjudina. Renginio dieną po miestą keliaujančius vilniečius ir miesto svečius pakviesime į darniai judančio choro pasirodymus, o taip kartu paskatinsime judėti darniai – dviračiais, paspirtukais, viešuoju transportu ar pėsčiomis“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

 

Vilniaus Gatvės muzikos diena neapseis be labai svarbių jau tradicija tapusių “Drum2gether” ir grupės “Mood Sellers” organizuojamos pučiamųjų instrumentų eisenos. Pastaroji kvies jungtis į Naujojo Orleano kultūros įkvėptą pučiamųjų sūkurį, o visą Gatvės muzikos dieną vainikuojanti griausminga masinė būgnų improvizacija-eisena “Drum2gether” sujungs muzikantus ir žiūrovus į vieną audringą ritmo šėlsmą.

Iniciatyvos autorius Andrius Mamontovas džiaugiasi tebegyvuojančia gatvės muzikos diena ir kviečia užpildyti muzika miestų gatves dar kartą. „Jau keturiolika metų, kaip visų entuziastingai dalyvaujančių dėka gyvuoja Gatvės muzikos diena, kuri šiemet vyks jau penkioliktą kartą. Sunku tuo patikėti. Ačiū visiems, kurie prisidedate prie šios šventės“, – sakė A. Mamontovas.

Labiausiai gyvos muzikos išsiilgusius melomanus prieš liepos 17-ąją organizatoriai pakvies į Gatvės muzikos dienos apšilimo koncertą. Daugiau informacijos apie renginį jau netrukus bus paskelbta „Gatvės muzikos diena“ feisbuko paskyroje.

 

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais A.Mamontovo iniciatyva, kuomet jis savo draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena tapo ne tik reikšminga tradicija Lietuvoje, bet išsiplėtė ir į kitas šalis. Per pastaruosius 15 metų Gatvės muzikos dieną savarankiškai suorganizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija bei Airija.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
1 metus

Organizatoriai gauna kažkokia finansinę paramą ar remimą iš Valstybės..?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button