Festivaliai

Ištvanas Kvik kviečia į festivalį GYPSY FEST 2020

Vilnius ruošiasi įvairiaspalvei TAUTŲ MUGEI. Šiemet įspūdinga  jos dalimi taps romų kultūros festivalis –  GYPSY FEST 2020. Vienas iš festivalio idėjos autorių, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas, SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik sako, kad šiemet kviečia renginio svečius mėgautis muzika BE ETIKEČIŲ! Toks yra šių metų  festivalio šūkis, kurį sutiko paaiškinti pats žinomas dainininkas I.Kvik.

Šiuo renginiu siekiama parodyti, jog romų bendruomenė yra atvira visiems, pasiryžusi bendrai integracijai, bendroms veikloms su visa Lietuvos bendruomene, jog romai nori ir gali dalyvauti socialiniame gyvenime. Šių metų festivalio šūkis – „Be etikečių!”. Kasmetiniame spalvingame muzikos renginyje tęsime savo misiją – laužyti stereotipus apie tautybes. „Šiemet mūsų festivalio šūkis būtent toks ir yra: „Be etikečių!” Juo norime paskleisti žinutę, kad nesvarbu, kokios žmogus tautybės, vertinti reikia patį žmogų, o ne „klijuoti etiketes“ pagal tai, kokios spalvos jo oda, iš kur jis kilęs, kokios tautybės jo tėvai. Kad stereotipai dingtų, reikia apie tai kalbėti, reikia rodyti, kad išankstinė nuomonė dažnai gali būti klaidinga. Manau, kad ne tik mūsų rengiamas festivalis, bet ir mūsų romai, puikiai dirbdami ir gražiai aptarnaudami žmones restorane, būtent tai ir daro – laužo stereotipus”, – sako vienas iš festivalio iniciatorių Ištvanas Kvik.

I.Kvik sako, kad GYPSY FEST – tai renginys, kuris vyksta tik kartą metuose – pilnas čigoniškos laisvės, muzikos, aistros, daug nuoširdžių šypsenų, juoko ir jaudinančių akimirkų. 2020-aisias, kuomet COVID pakoregavo planus, šventė buvo nukelta į rudenį bei nuspręsta švęsti kartu su „Tautų muge“ rugsėjo 20-ąją. Ji prasidės 12:30, kai šventinė muzikinė eisena pajudės nuo Rotušės iki Katedros, kur miesto svečių laukia romų atlikėjų koncertas. Nuo 16 val. A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje visi norintys galės pasivaišinti tradiciniais romų patiekalais ar įsigyti rankų darbo amuletų, o nuo 19:30 val. čia skambės šventinis festivalio GYPSY FEST 2020 koncertas.

 

Kaip visada, taip ir šiemet spalvingame GYPSY FEST 2020 Vilnius festivalyje netrūks ne tik spalvų ir ritmų, bet ir žinomų žmonių. Tarp šventės svečių tokie atlikėjai kaip Inga Valinskienė, Merūnas, Radži, Rytis Cicinas, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Katažyna Zvonkuvienė, SARE ROMA ir Ištvanas Kvik, Samanta Tina, Rytietiškų šokių studija SULTANA, Šokio teatras ROKADA, Ugnies teatra, taip pat laukiame ansamblių iš užsienio šalių. „Labai lauksime visų. Nekantraujame susitikti. Švęskime BE ETIKEČIŲ!”, – sako I.Kvik.

Kur? A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje, Trakų g. 10, Vilnius

Kada? Rugsėjo 20 d. 19:30

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button