Festivaliai

Į gatves sugrįžta Gatvės muzikos diena – pradedama dalyvių registracija

Gatvės muzikos diena grįžta ir įvyks jau šią vasarą. Tradiciškai gegužės mėnesį rengiama Gatvės muzikos diena šiais metais perkelta į liepos 17-ąją, šeštadienį. Organizatorių teigimu, toks sprendimas buvo priimtas dėl šalyje galiojančių karantino apribojimų.

Renginio organizatorių pranešime žiniasklaidai rašoma, kad jubiliejinės 15-osios Gatvės muzikos dienos tema – „Gimė garsas“. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, šie metai Gatvės muzikos dienai itin svarbūs.

„Būtent prieš 14 metų Vilniuje gimė pirmieji gatvės muzikos garsai, jie liepą nuskambės 15-ą kartą visoje Lietuvoje. Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti jaunąsias muzikantų kartas, kuriems ši šventė neretai yra pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sakė V. Mamontovaitė.

 

Liepos 17-ąją išeiti į gatves ir muzikuoti kviečiami visi – mėgėjai ir profesionalai, nepriklausomai nuo to, groja roką, popmuziką ar tradicinę muziką. Savo pasirodymo laiką ir vietą atlikėjai registruoti gali jau dabar svetainėje www.gmd.lt.

Tradiciškai prie šventės kviečiami prisijungti ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų gyventojai. Šventės organizatorių duomenimis, šiuo metu Gatvės muzikos dieną surengti ketina jau 24 Lietuvos miestai ir miesteliai, tarp jų – Kaunas, Panevėžys, Šiauliai ir Klaipėda.

Renginio dieną skambės ne tik sostinės gatvės, bet ir viešasis transportas. Prie šventės Vilniuje jau ketvirtą kartą jungiasi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir kviečia miestiečius į festivalį įsijausti su šūkiu „JUDU po miestą paprastai“.

 

„Gatvės muzikos diena neabejotinai yra vienas tų renginių, kurie visą Vilnių tiesiogine to žodžio prasme išjudina. Renginio dieną po miestą keliaujančius vilniečius ir miesto svečius pakviesime į darniai judančio choro pasirodymus, o taip kartu paskatinsime judėti darniai – dviračiais, paspirtukais, viešuoju transportu ar pėsčiomis“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Vilniaus Gatvės muzikos diena neapsieis be labai svarbios, jau tradicija tapusios „Drum2gether“ ir grupės „Mood Sellers“ organizuojamos pučiamųjų instrumentų eisenos. Ji kvies į Naujojo Orleano kultūros įkvėptą pučiamųjų sūkurį, o visą Gatvės muzikos dieną vainikuojanti griausminga masinė būgnų improvizacija-eisena „Drum2gether“ sujungs muzikantus ir žiūrovus į vieną audringą ritmo šėlsmą.

Iniciatyvos autorius Andrius Mamontovas džiaugiasi tebegyvuojančia gatvės muzikos diena ir kviečia užpildyti muzika miestų gatves dar kartą. „Jau keturiolika metų, kai visų entuziastingai dalyvaujančių dėka gyvuoja Gatvės muzikos diena, ji šiemet vyks jau penkioliktą kartą. Sunku tuo patikėti. Ačiū visiems, kurie prisidedate prie šios šventės“, – sakė A. Mamontovas.

 

Labiausiai gyvos muzikos išsiilgusius melomanus prieš liepos 17-ąją organizatoriai pakvies į Gatvės muzikos dienos apšilimo koncertą. Daugiau informacijos apie renginį jau netrukus bus paskelbta Gatvės muzikos dienos „Facebook`o“ paskyroje.

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais Andriaus Mamontovo iniciatyva, kuomet jis savo draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena ne tik tapo reikšminga tradicija Lietuvoje, bet ir išsiplėtė į kitas šalis. Per pastaruosius 15 metų Gatvės muzikos dieną savarankiškai suorganizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Nyderlandai, Sakartvelas, Armėnija ir Airija.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button