Festivaliai

Festivalis „Untold City“: Marijonas su Kauno bigbendu, Monique su orkestru, GJan ir kiti netikėtumai

Festivalis „Untold City“ jau ketvirtus metus rugpjūtį muzika pripildys istorinį Vilniaus universiteto Didįjį kiemą. Sostinės gyventojų ir svečių pamėgtas ir kasmet augantis festivalis 2022-ųjų vasarai rengia specialius parodymus. Kai kurie skirti tik šiam renginiui, jų neišvysite niekur kitur.

Festivaliui specialią programą su Kauno bigbendu ruošia Marijonas Mikutavičius, prie jo šiemet prisijungia nauji veidai: Monika Pundziūtė-Monique su orkestru, Gjan su grupe, „Saulės kliošas“, „Šventinis bankuchenas“.

Rugpjūčio 18 d. Marijonas Mikutavičius drauge su Kauno bigbendu pristatys rinktinių dainų programą, kurioje skambės ir garsiausi hitai, ir naujausi kūriniai. Dainininkas nekantrauja išgirsti, kaip skambės specialiai bigbendui aranžuotos jo dainos. „Bigbendas savaime atneša smagią nuotaiką, todėl bus garantuotai linksma“, – sako Marijonas. Aranžuotes kuria vyriausiasis bigbendo dirigentas, milžinišką aranžavimo patirtį turintis, Jievaras Jasinskis.

 

Rugpjūčio 19 d. VU Didįjį kiemą pripildys Monique antrojo solinio albumo „Virš Vandens“ skambesys. Žinomiausios dainos bei neseniai išleisti atlikėjos kūriniai skambės akompanuojant orkestrui. Specialias kūrinių aranžuotes ruošia kompozitoriai: Vytautas Bikus, Kasparas Meginis, Edgaras Žaltauskas, Paulius Vaicekauskas bei Jievaras Jasinskis. „Atrodys, tarsi klausytumėte filmo, nes kuriant naujas dainų aranžuotes, siekiau kinematografinio pojūčio“, – intriguoja dainininkė.

Rugpjūčio 24 d. žiūrovai scenoje matys ilgai lauktą GJan ir jos grupės pasirodymą. GJan kūrybinis duetas Greta Jančytė ir Rokas Jansonas buvo pristabdę savo koncertinę veiklą ir atsidavę kūrybai.

Rugpjūčio 25 d. savo humoristinį muzikos šou istorinėje aplinkoje pristatys „Šventinis bankuchenas“. VU Didysis kiemas – viena iš puikiausių vietų legendiniam „Lietuvos istorijos repui“. „Šventinis bankuchenas“ žada ypatingą koncertą, kuriame visa programa suskambės gyvai.

 

Rugpjūčio 26 d. festivalyje taip pat pirmą kartą pasirodantis „Saulės kliošas“ nusprendė pagerbti Vilniaus universitetą ir koncertą pavadino „Magnus – Videre Te (popmusica academicus)“. „Kultūra, mokslas ir dvasinis tobulėjimas – būtini, jei siekiame geresnio rytojaus“, – sako grupės lyderis Laurynas Šarkinas.

Festivalis „Untold City“ jau ne pirmus metus vyksta su šūkiu „Muziką kuria žmonės“. Jis skirtas priminti, kad už kiekvienos dainos slepiasi autorius. „Autorius“ – ne abstrakti sąvoka. Tai konkretus žmogus, kuris įdėjo daug talento, darbo, laiko ir širdies, kad gimtų dainos muzika ir žodžiai.

„Untold City“ skambančios muzikos, jos žodžių autoriams, aranžuotojams ir visiems kitiems prie kūrinių atsiradimo prisidėjusiems skiriamas išskirtinis dėmesys. Tad neatsitiktinai prie akcijos kaip partnerė šiemet prisijungia beveik 6 tūkst. Lietuvos autorių vienijanti asociacija LATGA, kuri kartu su organizatoriais skleis žinią, kad autoriai yra pati svarbiausia intelektinio turinio kūrimo grandis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button