Festivaliai

Didžiausiame Europos fejerverkų festivalyje – vilniečių pirotechnikų triumfas

Lietuvos pirotechnikos profesionalų įmonės “Blikas” ruošta naujausia programa pelnė Grand prix didžiausiame Europoje fejerverkų festivalyje Berlyne.

Nugalėtojai sako, jog šis laimėjimas yra rimčiausias jėgų patikrinimas prieš rugsėjį Vingio parke vyksiančią fejerverkų fiestą “Vilniaus fejerija”.

Fejerverkų festivalio direktorius ir įmonės “Blikas” vadovas Gytis Lagunavičius džiaugėsi, kad šią “Bliko” parodomąją programą pamatys ir Lietuvos žiūrovai. “Pasirodymas Berlyne buvo tarsi repeticija – ji pavyko su kaupu. Buvo nuostabus jausmas girdėti mūsų šalies himną, matyti iškeltą trispalvę ir žinoti, kad už nuoširdų darbą bei drąsą esi vainikuojamas,” – sakė jis.

 

Du vakarus Maifeld olimpiniame stadione Berlyne vykstančiame festivalyje PYRONALE lietuviai rungėsi su Šveicarijos, Brazilijos, Gran Kanarijos, Estijos ir Meksikos komandomis. Visi dalyviai buvo paruošę ir demonstravo originalias programas, tačiau lietuviai savo pasirodymu pakerėjo gausiai susirinkusią publiką. Iš pirotechnikos profesionalų sudarytą žiuri nedvejodama skyrė “Blikui” aukščiausią apdovanojimą.

G. Lagunavičiaus teigimu, Lietuvos profesionalų kurtos fejerverkų programos jau eilę metų yra aukštai vertinamos Europoje.

“Pelnėme jau per dešimt tarptautinių apdovanojimų, tad nesikuklindami galime teigti, kad žiūrovams pateikiame tik patį kokybiškiausią reginį, sukeliantį stipriausius potyrius. Tuo pačiu vadovaujamės aukštais saugumo ir ekologijos standartais, tokiais pačiais kaip ir Vokietijoje”, – sakė fejerverkų festivalio “Vilniaus fejerija” direktorius.

 

Berlyno fejerverkų festivalio žiūri bei žiūrovus itin nustebino pirodizainerio Mindaugo Preikšo ir “Bliko” pirotechnikos meistrų sukurtas pasirodymas, pavadintas ,,Žėrinti kelionė per neužmirštamą klasiką”. Vokietijos spaudoje buvo pažymėta, jog lietuvių programa išsiskyrė muzikalumu ir dar nematytais fejerverkų raštais bei spalvomis.

Lietuvos pirotechnikos profesionalų įmonės “Blikas” ruoštą programą bus galima išvysti rugsėjo 24 d. Vilniaus Vingio parke. Be lietuvių, fejerverkų festivalyje “Vilniaus fejerija” dalyvaus pirotechnikų komanda iš Meksikos, taip pat sėkmingai pasirodžiusi Berlyno festivalyje. Taip pat žiūrovai pamatys pirotechnikų iš Lenkijos bei Rumunijos pasirodymus. Muzikinę festivalio programą sudarys legendinė grupė BIX.

Marius Morkevičius (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button