Festivaliai

Atidarytas 15-asis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ (nuotraukos)

Ketvirtadienio vakarą buvo atidarytas 15-asis jubiliejinis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.

Festivalis „Žiemos ekranai“ jau tapo gero, intelektualaus ir aktualaus kino mėgėjų svarbiausiu žiemos renginiu. Organizatoriai siekia, kad geras kinas pasiektų ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius. Šiais metais festivalio filmus bus galima išvysti 12 Lietuvos miesų.

Atidarymo filmu buvo pasirinktas “Nematomos”, per komiškumo prizmę analizuojamos aktualios socialinės problemos. Filmo aktorė Deborah Lukumuena galimybė nusifilmuoti šiame filme: “Jo filmo dėka galėjau iš šono pamatyti tokias situacijas kaip skurdas. Sutikau daug moterų autoritetų, patyrusių tokias ir panašias situacijas.”

 

Festivalį jau penkioliktus metus metus organizuoja Prancūzų insitutas Lietuvoje ir kaip atidarymo metu kalbėjo Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Clair Lignier-Counathe: „Kinas yra viena iš prancūzų ambasados Lietuvoje misijų. Tai meno rūšis, kuri apjungia visas amžiaus grupes.”

Atidaryme svečiavosi ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Jis džiaugėsi, kad  “Žiemos ekranai yra nuostabi Prancūzijos dovana Lietuvai. Šia nuostabia dovana dalijamasi net su 12 Lietuvos miestų. Festivalio programos temas galima sujungti į vieną bendrą temą – atvirai kintanti dabartis, kurioje yra daug nenuspėjamos kaitos. Kinta daug kas: technologijos, klimatas, žmonių mentalitetas. Kultūra ir kartu šis festivalis gali prisidėti prie to, kad ši kaita vyktų į gerąją pusę, su viltimi.”

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button