Jau šiandien, spalio 19 dieną, įspūdingu koncertu sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje atidaromas jubiliejinis penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ organizuojamas renginys per muziką sieks suartinti skirtingas tautas bei kartas ir sukvies atlikėjus iš skirtingų šalių. Festivalis prasidės jau tradiciniu tapusiu koncertu „Muzika  iš šaknų“, leisiančiu prisiliesti prie etninės kultūros. Į sceną lips dainų autoriai ir atlikėjai, kurie peno kūrybai semiasi iš savo bei kitų tautų etninės kultūros.

Viena didžiausių vakaro žvaigždžių – dainininkė ir dainų kūrėją Lilly Drumeva iš Bulgarijos, kurios kūryboje gausu unikaliu skambesiu pasižyminčio bluegrass, vadinamu viena iš country muzikos stiliaus atšakų, bei bulgarų liaudies muzikos elementų. Country muzikos stilius, o taip pat airiškas folkloras turėjo didžiulės įtakos ir kito vakaro svečio kūrybai – Brendanui Monaghanui iš Šiaurės Airijos, kurio kuriamos melodijos labai jautrios ir tiesiog puikiai akomponuoja rudeniui.

Lietuvai įsimintiname koncerte atstovaus viena iš dueto „Laiminguo“ seserų – Agota Zdanavičiūtė. Vakarą ves ir klausytojus savo kūryba džiugins kompozitorius ir atlikėjas Algirdas Klova su instrumentine grupe „Vydraga“, Daiva Steponavičienė (Rugiaveidė) su šeima, autorius ir atlikėjas Ričardas Mikalajūnas bei rusų dainuojamosios poezijos, liaudies dainų atlikėjas Jevgenijus Kirjackis. Klausytojai kviečiami į atidarymo koncertą ateiti kiek anksčiau ir maloniai praleisti laiką bendraminčių rate – jau nuo 18 valandos festivalio rėmėjai „Caffeine Roasters“ visus melomanus vaišins gardžia kava.

Pasimėgauti nepamirštamu multikultūriniu skambesiu jau šį penktadienį, spalio 20 dieną, kvies ir koncertas „Iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“. Visas būrys skirtingų šalių atlikėjų Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos garsais žada pasibelsti į klausytojų jausmus ir mintis. Prancūzė Evelyne Gallet, Wim Segers ir Ellen Steegen  iš Belgijos – šie talentingi kūrėjai, viešintys festivalyje „Tai – aš“, kartu su ryškiomis ir jaunajai kartai atstovaujančiomis Lietuvos žvaigždėmis Aiste Lasyte, Bjelle III, „Kamanių šileliu“, Vygantu Kazlausku su grupe, Gyčiu Ambrazevičiumi ir grupe vienam vakarui suvienys savo jėgas bei dovanos tarptautinį prieskonį turinčią programą, į klausytoją prabilsiančią skirtingomis kalbomis.

Šviesias rudens akimirkas dovanosiantis ,,Tai – aš“ nepamirš pačių mažiausiųjų – bardai muzika išradingai kreipsis ne tik į tėvelius, bet ir į vaikus. Šeštadienio, 21 dienos, popietę koncerto „Bardai vaikams. Dainuoja visi!” metu puikią nuotaiką visiems susirinkusiems garantuos charizmatiškasis Jurgis Did (aka. Jurgis Didžiulis), priversiantis nusišypsoti ir didžiausius rimtuolius, o jaukumą kurs Veronika Povilionienė su dukra Rima Povilionyte. Šįkart į mažųjų bei jų tėvelių širdis bus prabilta ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis: vaikiškas daineles, dalimi išverstas į mūsų kalbą, dainuos visi festivalio „Tai – aš“ užsienio svečiai, tarp kurių – Prancūzijos, Rusijos, Belgijos ir kt. šalių atlikėjai bei dainų autoriai.

Festivalį įspūdingu koncertu „Tai – mes“, vyksiančiu šį šeštadienį, 21 dieną, patikėta uždaryti ryškiausioms Lietuvos dainuojamosios poezijos scenos žvaigždėms su savo šeimos nariais. Charizmatiškasis scenos grandas Aidas Giniotis į sceną žengs su sūnumi Ignu, nepakartojamą gausios šeimos muzikinį susitikimą dovanos Saulius ir Jokūbas Bareikiai kartu su Jokūbo žmona Dominyka bei dukromis Barbora ir Severija. Savo muzikiniais atradimais publiką džiugins artistiškieji Gediminas ir Ainis Storpirščiai, jautrų ir šiltą autorinių dainų pasirodymą surengs šeimyninis trio – Teresė ir Milda su tėčiu Gintaru Andrijausku.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis šiemet aplankys ne tik sostinę, bet ir Skapiškį, Gargždus bei Rygą, o jo išankstinio atidarymo scena kaip ir kasmet šį antradienį buvo užleista pradedantiesiems muzikos ir poezijos kūrėjams dainuojamosios poezijos vakare M. Mažvydo bibliotekos „Akustiniai reikalai – tekstų formos“. Festivalio metu taip pat vyks tarptautinės edukacinės kūrybinių dirbtuvės „Tai – mes“. Dirbtuvės, skirtos 8 – 12 klasių moksleiviams ir studentams, siekia suburti rašančius ir kuriančius įvairių tautinių bendruomenių narius, užmegzti tarpkultūrinį dialogą ir paskatinti bendram kūrybiniam veiksmui, plėtoti dainuojamosios poezijos žanrą.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš” rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų. Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist