Festivaliai

6 faktai apie norvegų elektronikos žvaigždę Lindstrøm, grosiantį „Loftas Fest“

Rugsėjo 8-9 d., vyksiantis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ pristato ryškiausia penktadienio scenos žvaigžde festivalyje tapsiantį norvegų elektroninės muzikos kūrėją Hansą-Peterį Lindstrøm. Jis festivalio scenoje pasirodys penktadienio naktį.

Pristatome jums 6 įdomiausius faktus apie žymų norvegų prodiuserį, didžėjų ir multi-instrumentalistą Lindstrøm.

 

Klasikinės muzikos gerbėjas

Kurdamas mini albumą „Windings“ Lindstrøm nusprendė padaryti pertrauką nuo disco ir šokių muzikos, ir įkvepimo ieškoti klausydamasis tik klasikinės muzikos. Tuo metu jis daugiausiai klausėsi kompozitorių Henry Purcell ir Edward Grieg muzikos. Jau daugiau nei metus Lindstrøm bando praplėsti mėgiamų kompozitorių sąrašą, todėl kaip dabartinius favoritus įvardija Britten, Stravinsky ir Tchaikovsky kūrinius.

Karjerą pradėjo gatvėje

 

Baigęs mokyklą Lindstrøm studijavo literatūrą ir Oslo gatvėse grojo gitara.

Nemėgo šokių muzikos

Paauglystėje Lindstrøm šokių muzikos nemėgo – grojo vargonais gospelo chore, vėliau atrado Bobą Dylaną ir folk kantri muziką.

 

Įkvėpimas – kavos puodelyje

Vienas geriausių įkvėpimo šaltinių Lindstrømui yra… šviežios kavos puodelis iš norvegų kavinės tinklo „Tim Wendelboe“ kartu su… griežčio griežinėliu! „Kava su daržove gali skambėti, kaip labai keistas derinys, bet patikėkite manimi – kartu jie nepaprastai dera ir man šiuo metu tai yra geriausias atradimas, kuriam esu visiškai priklausomas!“ – juokdamasis pasakojo Lindstrom.

Kūrybinis iššūkis – aranžuotės

 

Sunkiausia kūrybos dalis Lindstrømui yra pabaiga. Kartais prie vieno kūrinio atlikėjas gali užtrukti dvi savaites: vos per porą valandų sukūria dainą, o visą kitą laiką užima aranžuotė ir muzikinių efektų parinkimas.

Naujiems kūriniams – išbandymai 

Kurdamas dainą ypatingai daug dėmesio skiria nuolatiniam jo klausymui. Busimo kūrinio klausosi visur – mašinoje, virtuvėje gamindamas vakarienę, eidamas apsipirkti. Tikina, kad jei ilgainiui pats pavargsta nuo naujojo kūrinio – jis nepakankamai geras, todėl jo net nebeleidžia.

 

Kosmininis Lindstrøm disko šokių aikšteles užburia ne tik gimtojoje Norvegijoje ar Europoje, bet ir anapus Atlanto. Tai bus pirmasis Lindstrøm pasirodymas Lietuvoje, kurio norvegas nekantriai laukia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button