Nebe pirmus metus dviračius minantys VšĮ „Špikis“ keliauninkai, praėjusiais metais apvažiavę Mongolijos kalnus ir pusdykumes, vasario 9 d. didžiuosiuose ekranuose pristato naują ilgai lauktą savo nuotykių ekranizaciją – filmą „Dviračiais per Mongoliją“.

Mongolija – rečiausiai apgyvendinta pasaulio šalis, kurioje gyvena kiek daugiau nei 3 milijonai gyventojų, o savo plotu ji yra beveik 24 kartus didesnė už Lietuvą. Tai reiškia, kad keliaujant po šalies platybes galima dienų dienas nesutikti nė gyvos dvasios. Algirdą, kelionės sumanytoją bei organizatorių, tokios kelionės žavi jau ne pirmi metai. Kartu su VšĮ „Špikis“ organizacija jam tai jau penktoji kelionė dviračiu, o per savo gyvenimą jam jau yra tekę dalyvauti virš 10 tokių iššūkių, tarp jų ir ne mažiau įspūdingose kelionėse per Himalajų kalnus Indijoje, Tian Šanio kalnus Kirgizijoje bei daugybėje kitų vietų.

Paklaustas, kuo jam ši kelionė išsiskyrė iš kitų, vaikinas nusijuokia ir taria: „Navigavimo ypatumais“. Nors per daugelį metų kelionių Algirdui buvo tekę patirti įvairiausių kelių – vieni jų netikėtai pasibaigdavo, kiti, pažymėti žemėlapiuose, tiesiog neegzistuodavo, treti pasirodydavo užversti akmenimis, tačiau dar nebuvo kelionės, kur atvažiavęs į kalno papėdę, pamatai į kalną vedančias aštuonias vėžes. Pradedi kilti viena, pasirodo, ji nusuka į kairę. Metiesi į kitą – ji nusuka į dešinę, ir taip, net turėdamas pakankamai tikslų žemėlapį, niekada negali žinoti kur galiausiai tos vėžės nuves.

Vietiniams problemų tai nekelia. Jie vadovaujasi mintimi, kad, jeigu kelias veda ne ten, kur reikia, galima važiuoti tiesiog per pievas, kol pasieki savo tikslą. „Pamenu, prieš kelionę girdėjau vieną anekdotą apie kelio ženklus Mongolijoje, – pasakoja Algirdas: – Mongolijoje kelio ženklų nėra. Jeigu tau reikia pasiklausti vietinio, kaip nusigauti į kokį nors miestelį, nenustebk išgirdęs: matai tuos du kalnus priekyje, taikyk per vidurį tarp jų“.

Visus nuotykius kviečiame patirti patogiai įsitaisius prieš kino teatrų ekranus. Filmą nuo vasario 9-os dienos bus galima išvysti Vilniuje – k/t „Pasaka“.

Daugiau informacijos apie filmą bei kelionės maršrutą galite rasti oficialioje filmo svetainėje: www.spikis.lt/DviraciaisPerMongolija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist